Šīs nedēļas izskaņā „Viasat Sport Baltic” tiešraidēs pārraidīs F1 pasaules čempionāta Spānijas GP treniņbraucienu, kvalifikācijas un Grand Prix izcīņas latviešu valodā, informē „Viasat Sport Baltic” preses dienests.

Līdzšinējos četros sezonas posmos ir bijuši trīs dažādi uzvarētāji – Džensons Batons, Fernando Alonso, Niko Rosbergs un Sebastians Fetels. Nenokavējiet F1 no Spānijas ar Jāņa Janševica, Ģirta Timrota un Alda Putniņa komentāriem šajā piektdienā, sestdienā un svētdienā tikai „Viasat Sport Baltic” kanāla!

F1 no Spānijas

Spānijas GP notiks jau 42.reizi un pirmajā Lielās Balvas izcīņā 1951.gadā uzvarēja pieckārtējais pasaules čempions argentīnietis Huans Manuels Fanhio. Veiksmīgākais pilots Spānijā ir septiņkārtējais titula ieguvējs Mihaels Šūmahers – vācietis Barselonas trasē uzvarēja sešas reizes. 2011.gadā tapāt, kā sezonā kopumā, arī Barselonā dominēja „Red Bull”. Kvalifikācijā uzvarēja Marks Vēbers, bet pašā GP ātrākais bija Sebastians Fetels. Uz goda pjedestāla kāpa arī „McLaren” piloti Luiss Hamiltons un Džensons Batons.

F1 Spānijas GP latviešu valodā komentēs „Viasat Sport Baltic” (VSB) komentētāji Jānis Janševics, Ģirts Timrots un Aldis Putniņš.

Jānis Janševics par Spānijas GP: “No Spānijas GP noteikti varam gaidīt pārsteigumus (kas nenozīmē, ka tie noteikti būs). Līdz šim tika uzskatīts, ka tie, kas labāk sagatavojušies sezonas sākumam, dominē pirmajos posmos, un tikai atgriežoties Eiropā, pārējie var ķert rokās līderus. Bet pirmajās četrās Grand Prix mums ir četri dažādi uzvarētāji no četrām dažādām komandām! Turklāt vēl diviem pilotiem no vēl divām komandām – Serhio Peresam no Sauber un Kimi Raikonenam no „Lotus” pavisam nedaudz pietrūka, lai izcīnītu uzvaras Malaizijā un Bahreinā. Vairāk par pārējiem trīs nedēļu pārtraukums un Mudžello testi bija vajadzīgi „Ferrari” komandai. Tikai fantastiskais Fernando Alonso sniegums neļauj leģendārās komandas sezonas sākumu saukt par katastrofālu. Arī „McLaren” bija par ko padomāt – pēc pirmā posma Austrālijā šķita, ka „McLaren” Barselonā ieradīsies ar četrām uzvarām, bet realitātē Džensona Batona panākums Melburnas trasē tā arī palika līdz šim vienīgais. Un visbeidzot – vai Sebastiana Fetela uzvara Bahreinā nozīmē, ka „Red Bull” ir atgriezusies uz veiksmes takas? Pirmās atbildes uzzināsim jau šonedēļ Spānijas GP!”

Ģirts Timrots par Spānijas GP: “Formula 1 ir atpakaļ Eiropā! Pēc četriem izbraukuma posmiem otrpus globusam, atkal viss sākas no jauna. Kuram tās būs aizraujošas odisejas beigas, kuram jaunu panākumu sākums, uzzināsim jau šajā nedēļas nogalē. Vai „McLaren” spēs cīnīties ar „Red Bull”? Vai „Ferrari” būs saveduši kārtībā savu bezcerīgo ražojumu? Un vēl – kuram izdosies nokopēt „Mercedes” dubulto DRS?”

Aldis Putniņš par Spānijas GP: “Eiropas sezona pēdējos gados tradicionāli sākas Barselonas trasē ar Spānijas GP posmu, uz kuru vairums komandas dienas gaismā izvelk savas pirmās apjomīgākās uzlabojumu paketes, kuras turklāt tika noslīpētas un pārbaudītas iepriekšējās nedēļas testos Mudžello. Tātad varam teikt, ka tas ir otrs sezonas sākums un sniegums Barselonā noteiks komandu spēku samērus uz vasaras posmiem. Barselonas trasi piloti un komandas ir izbaudījuši līdz mielēm, ik sezonu tur aizvadot vismaz divas testu sesijas. No trases neko jaunu nesagaidīsim, bet riepu ražotājs „Pirelli” gan cenšas saglabāt pārsteiguma momentu un uz Spānijas GP piedāvās cietās un mīkstās riepas, kuru snieguma un izturības rādītāji ir pietiekami atšķirīgi, lai sagādātu galvassāpes komandu taktiķiem. Tikmēr līdzjutēji var cerēt Spānijā ieraudzīt jau piekto uzvarētāju pirmajos piecos posmos – pirmais prātā nāk Kimi Raikonens, kurš iepriekšējā posmā nopietni aizstāvēties lika arī uzvarētājam Sebastianam Fetelam.”

Atvēlot laiku F1 braucieniem

  • Piektdien, 11.maijā, 11:00 F1 Spānijas GP 1.treniņbraucieni
  • Piektdien, 11.maijā, 15:00 F1 Spānijas GP 2.treniņbraucieni
  • Sestdien, 12.maijā, 11:55 F1 Spānijas GP 3.treniņbraucieni
  • Sestdien, 12.maijā, 15:00 F1 Spānijas GP kvalifikācija
  • Svētdien, 13.maijā, 14:50 F1 Spānijas GP