Ne reizi neizvirzoties vadībā, visu ralliju atrodoties trešajā un otrajā vietā kopvērtējumā, tomēr ļoti pārliecinoši uzvarot pēdējā ātrumposmā par “Rally Talsi 2012” uzvarētāju kļūst Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna ekipāža. Kā jau minēts pēc pirmās dienas rallija vadībā bija izvirzījusies pagājušā gada Latvijas rallija čempiona Anda Neikšāna ekipāža, kura izcīnīja otro vietu, savukārt trešo vietu rallijā izcīnīja Kaspara Koitlas ekipāža. Jau pirmā “Talsu rallija” diena sākās ļoti aizraujoši. Nepatīkamu pārsteigumu sev un skatītājiem sagādāja WRC pilots Mads Estbergs, viņš izstājās jau pēc pirmā ātrumposma veikšanas. Līdz ar to jau no pirmajiem posmiem rallija vadība tika nodota Latvijas pilotu ekipāžām. Galvenās cīņas notika starp trim Latvijas pilotiem Jāni Vorobjovu, Andi Neikšānu un Raimondu Kisielu, kurš startēja ar WRC mašīnu. Šādas sacensības norisinājās līdz pat septītajam “dopam”, kad Kisiels trasē zaudēja vērtīgas sekundes un līdz ar to iespēju cīnīties par uzvaru. Līdz ar šādu notikumu pavērsienu cīņa par “Čempionu kausu” norisinājās tikai starp diviem pilotiem – Vorbjovu un Neikšānu. Pārņēmis vadību jau ceturtajā “dopā” Neikšāns pārliecinoši tuvojās uzvarai nenododot rallija līdera godu nevienam citam. Pēc devītā ātrumposma, viņš bija iekrājis 8 sekunžu pārsvaru. Tomēr pēdējā 21 kilometru garajā “Lāčplēša alus” ātrumposmā zaudējot gandrīz 12 sekundes, savam tuvākajam sekotājam Vorobjovam viņš zaudēja arī “Čempionu kausu”. Trešo vietu absolūtajā vērtējumā izcīnīja igaunis Kaspars Koitla, kurš tā arī nespēja iesaistīties cīņā par uzvaru. Vorobjovs izcīnīja uzvaru rallijā uzvarot tikai divos ātrumposmos, četros uzvarēja Raimonds Kisiels, trijos Andis Neikšāns un vienā Kaspars Koitla. Raimonds Kisiels diemžēl bija spiests izstāties pēdējā “dopā” tehnisku iemeslu pēc.
A+ klasē pārliecinoši priekšā visiem pēc pirmās dienas bija izvirzījies Raimonds Kisiels, kurš jau kā minēts startē ar WRC automašīnu. Viņam visa rallija garumā pacietīgi sekoja Mārtiņš Svilis, kurš izmantojot Raimonda Kisiela kļūdas un neveiksmes izvirzījās rallija vadībā pēc astotā posma un šo vadību tā arī neatdeva. Otro vietu pēc Kisiela neveiksmes izcīnīja Dainius Matijošaitis un trešo Elvis Hermanis.

R4 klasē galvenās cīņas notika starp Jāņa Feldmaņa un Dominika Butvilas ekipāžām. Tomēr visai pārliecinoši uzvarēja Jāņa Feldmaņa/Anrija Jesses ekipāža, kura izcīnīja astoņas uzvaras šajā klasē. Butvilas ekipāža sestajā posmā spēja pietuvoties Feldmanim līdz sekundei, tomēr tuvāk tikt viņam neizdevās. Trešo vietu kopvērtējumā izcīnīja Vasīlija Grjazina ekipāža, kura cīņā par uzvaru tā arī neiesaistījās.

R2 klasē cīņa jau no rallija starta “Okartes autosporta akadēmijas” jauniešiem ar pilotiem Ralfu Sirmaci, Kārli Nebaru un Mārci Ķenavu, lietuvieti Ginautas Šlepikas un Igauni Marku Abramu. Jāsaka, ka Marks Ābrams bija iekrājis vairāk nekā 30 sekunžu pārsvaru, tomēr 8 “dopā” viņa tehnika neizturēja. Līdz ar to par uzvaru turpināja cīnīties “Okartes autosporta akadēmijas” jaunieši, starp viņiem labākos rezultātus uzrādīja Ralfs Sirmacis. Otro vietu izcīnīja Mārcis Ķenavs, trešo Kārlis Nebars. Ceturtajā vietā ierindojās Gintautas Šlepikas.

2WD klasē pēc pirmās dienas bija izvirzījies Jānis Berķis, kurš pēc piektā ātrumposma sacīkstes turpināt nevarēja. Neoficiālā versija liecina, ka notika sacīkšu negadījums. Līdz ar to, kā līderis otro dienu sāka krievs Dmitrijs Majčins, kurš uzvarot visos atlikušajos ātrumposmos izcīnījā arī uzvaru visā sacīkstē. Otro vietu izcīnīja vēl viens krievu pilots Vjačeslavs Galkins, bet trešo vietu latviešu ekipāža ar Gati Klemenci priekšgalā.

D2WD klasē kopvērtējumā par līderi jau pirmās dienas beigās izvirzījās Aata Bruņinieka ekipāža. Rallijā viņš izcīnīja uzvaras visos posmos un līdz ar to ļoti pārliecinoši apsteidza Emīla Blūma ekipāžu, kura izcīnīja otro vietu. Trešo vietu izcīnīja Arvo Himičs.

Līdz ar to aizraujošais “Rally Talsi 2012” ir noslēdzies un nākamais posms norisināsies Madonā jau pēc mēneša no 8. nn 9. jūnijā.

“Rally Talsi 2012” rezultāti

1. J.Vorobjovs G.Zicāns              56:03.54
2. A.Neikšāns P.Dzirkals              56:07.28
3. K.Koitla A.Ots                             56:40.49
4. M.Svilis A.Aizsilnieks               57:03.64
5. S.Pärn K.Järveoja                      57:21.68
6. V.Švedas Ž.Sakalauskas           57:30.35
7. J.Joge J.Stigh                               57:49.68
8. A.Egle A.Dauga                            58:06.91
9. R.Aus R.Jõessar                           58:16.80
10. J.Feldmanis A.Jesse                58:22.25
11. D.Butvilas R.Vaitkevičius       59:02.01
12. R.Jeets A.Toom                          59:04.47
13. J.Nyman B.Holmstrand           59:06.08
14. R.Murakas K.Adler                    59:30.02
15. D.Tagirov A.Zavershinskaya 59:32.65
16. D.Matijošaitis M.Čepulis          59:41.56
17. V.Gryazin A.Kuzmich               59:48.46
18. E.Hermanis D.Vāne                   1:00:01.64
19. T.Gardemeister T.Suominen 1:00:08.51
20. S.Travnikov K.Samushiya      1:00:13.16

1 KOMENTĀRS