Mihaelam Šūmaheram par sadursmi ar Bruno Sennu Spānijas GP izcīņas laikā ir piešķirts piecu starta pozīciju sods uz nākamo posmu – Monako GP.

“F1LV

Atgādinām, ka Šūmahers, bremzējot pirms pirmā līkuma, 13.aplī uztriecās Bruno Sennas “Williams” formulai. Tobrīd vācietis centās apdzīt brazīlieti, tomēr nespēja izlemt pa kuru pusi to darīt.

Bremzēšanas laikā Senna nedaudz pavirzījās uz ārējo līkuma daļu, tomēr atstāja pietiekami daudz vietas Šūmaheram abās trases pusēs. Acīmredzot “Mercedes” pilotu samulsināja šis nelielais manevrs un viņš pēdējā brīdī mainīja savu taktiku, tomēr bija par vēlu – sekoja sadursme un abi piloti izstājās no sacīkstes, lai gan Senna spēja vēl nobraukt pāris līkumus pirms izstāšanās.

Pēc sadursmes Šūmahers pa radio komandai nodeva tikai vienu vārdu: “Idiots!”. Tādejādi bija skaidrs, ka vācietis notikušajā vaino Sennu.

“Es skatījos atkārtojumu video – var redzēt, ka viņš pavirzās uz labo pusi, lai aizsargātu pozīciju un viņš pabrauca tieši priekšā man,” paziņoja Šūmahers pēc sacīkstes. “Es centos atgriezties iekšpusē, bet bija jau par vēlu, jo mēs atradāmies bremzēšanas zonā. Viņš jau pērn Brazīlijā izcēlās ar dīvainu manevru tieši bremzēšans zonā, tāpēc jājautā – kas īsti ar viņu notiek? Es ceru, ka tiesneši izpratīs situāciju pēc video izvērtēšanas.”

“Protams, viņš taču neteiks, ka viņš ir bijis pie vainas un neatvainosies,” par Šūmahera nostāju komentēja Bruno Senna. “Es nevēlējos, lai Mihaels ar mani izrīkojas tā pat kā Grožāns, kurš bremzēšanas joslā iebrauca iekšmalā un uztriecās manai formulai.”

1 KOMENTĀRS

 1. Noteikti izklausīšos neorģināls, bet šoreiz gan esmu Šūmahera pusē, lai arī kāds nu viņš tur būtu. Brunim taču ir spoguļi un tajos taču ļoti labi var redzēt, ka aizmugurējā formula savu purnu jau dur pēcpusē…:) Un tādā situācijā šītā raut no kreisās uz labo – nu diezgan vieglprātīgi, manuprāt…:)

 2. Ļoti pareizs tiesnešu lēmums!
  Senna atstāja MS vietu abās pusēs.
  Tas, ka MS bija pārāk tuvu pielīdis Sennam un nespēja vairs noreaģēt, ir tikai un vienīgi viņa paša vaina.
  Turklāt, Sennam bija vecas riepas (vecākas kā MS), līdz ar to viņš bija spiests ātrāk bremzēt.

 3. Ļoti primitīvi pieejot lietas izpratnei, vainots tiek aizmugurē braucošais. Bet nu šī nav pirmā reize, kad tiesneši tiešām primitīvi pieiet šai lietai. Kaut kad pagāšgad vai aizpagāšgad Vettels arī dabūja sodu, kad Batons viņam priekšā taisīja piruetes un beigās Fettels viņā ietriecās. Šīnī gadījumā ātrumu atšķirība bija milzīga, plus vēl bremzēšanas līnija atšķiras. Sennam vajadzēja mierīgi ieturēt savu līniju, nevis kaut ko tur raustīties. Katrā ziņā viņš ir izpelnījies kārtējo uzmanību, kaut gan faktiski sodīja Šūmi.

 4. Mani vairāk mulsina tas, ka par katru cenu vajag atrast vainīgo un kādu sodīt. Vai tad tās vairs nav scīkstes, kurās notiek cīņa. Es saprotu, ka sods tie iedots par tiešām muļķīgiem manevriem, kas tiek veikti viesai apzināti. Seit viss notika lielā ātrumā un tad nu iznāca tā ka pat neliels manevrs pozīčijas aizstāvēšanai no Sennas puses bija pietiekams, lai tas notiktu. Un ne jau Šūmahers to gribēja. Kļūda, protams. Bet ne jau apzināta noteikumu pārkāpšana. Kāds šeit ir soda mērķis? Norāde – racing in F1 is not allowed, You will be punished? 🙂

   • Varu pat pakomentēt, ka to var izdarīt, sēžot vienā vietā 🙂
    1) atveru firefox sesiju, nelogojos
    2) varu no šīs sesijas ielikt pirmo ‘piekrītu’/ ‘nepiekrītu’. Vairāk neļauj
    3) spiežu Start private browsing ieju lapā – varu pielikt kārtējo ‘piekrītu’/ ‘nepiekrītu’ 🙂
    4)spiežu Stop private browsing

    Trešo un ceturto punktu varu atkārtot līdz baltajām pelītēm un katru reizi pēc Start private browsing varu pielikt konmentāram kārtējo ‘piekrītu’/ ‘nepiekrītu’. Tā kādas pusminūtes laika pievienoju pusfana komentāram trīs ‘piekrītu’ uzaudzējot ‘piekrītu’ skaitu no 2 uz 5

   • ja tā “thumbs down” balsošana patiesi notiek ar cookies dzēšanu/private browsing ieslēgšanu/izslēgšanu (iespējams tas ir, experimentāli pārbaudīts uz Vermin-a iepriekšējā posta), vai tik nebūs atkalatradies mūsu piemirstais dārkais trauks no Aleksandra Augstumu iestādes kontingenta.. cilvēks ar veselu psihi un normālu pašcieņu nezin vai šitādi rīkotos

   • Nu paldies, paldies par cīņu pret ļaunajiem gariem. Jo paranormālās aktivitātes šajā topikā ir pietiekoši redzamas.

   • Austin, zināmas aktivitātes veselā saprāta robežās no tās puses te ir bijušas vienmēr 🙂 Šeit laikam dēļ topika radās ‘fāzu nobīde’. 🙂 Un tad, ja par nebūt ne ekstremālu viedokli sbiedriskās domas plurālisms krasi nosliecās vienā virzienā, tad kļūst skaidrs, ka sabiedriskās domas plurālisma mērierīce ir ‘sabojājusies’, jeb kāds ir uzņēmies misiju to to plurālisma līmeni noteikt 🙂