Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals 12. un 13. maijā demonstrēja lielisku sniegumu “Rally Talsi 2012”. Ekipāža lielāko rallija daļu aizvadīja līderu statusā, taču pēdējā ātrumposmā zaudēja līdera pozīciju un finišēja otrajā vietā.Galvenā cīņa “Čempionu rallijā” norisinājās starp Andi Neikšānu un Jāni Vorobjovu. Nevienu brīdi Andim neizdevās iegūt pārsvaru, kas būtu lielāks par deviņām sekundēm. Pirms pēdējā 21,5 kilometrus garā ātrumposma Anda pārsvars pār Jāni bija 8,02 sekundes, kas nozīmēja, ka viss izšķirsies tieši šajā ātrumposmā, un tā arī notika. Jānis Vorobjovs ar Guntaru Zicānu pēdējo ātrumposmu veica par 11,76 sekundēm ātrāk, kas rallija kopvērtējumā tam ļāva uzvarēt ar 3,74 sekunžu pārsvaru.
“Visu ralliju mums gāja ļoti viegli un gludi. Iespējams, ka tas arī bija iemesls tam, kāpēc likās, ka nav tik liela spriedze un ka varam pēdējā ātrumposmā atslābināties. Nolēmām, ka pēdējais ātrumposms ir jānobrauc pietiekami normāli un viss būs kārtībā. WRC mašīnās ir apziņošanas sistēmas, kas ātrumposma vidū paziņo, kādas ir atstarpes starp tuvākajiem konkurentiem. Ja mums tāda būtu, noteikti cīnītos līdz galam. Mums pašiem šķita, ka ātrumposmu veicām ar tādu ātrumu, ka zaudēsim tikai trīs vai četras sekundes un ka saglabāsim savu pozīciju. Tomēr Jānis Vorobjovs ātrumposmu veica daudz ātrāk nekā paredzējām,” pēc finiša atzīst Pēteris Dzirkals.
Andis Neikšāns atzīst: “Kopumā bija ļoti, ļoti laba cīņa ar Jāni Vorobjovu. Mums ir prieks, ka Latvijā ir tāds konkurents, jo viens otru motivējam braukt ātrāk. Žēl, ka no rallija izstājās Mads Ostbergs, jo tad cīņa būtu vēl interesantāka. Šis Talsu rallija ātrais temps mums ļāva ļoti labi sagatavoties startam Grieķijā.”
Neskatoties uz zaudētajiem uzvaras lauriem, Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals ir ļoti apmierināti ar “Rally Talsi 2012” un savu sniegumu, jo trasē iegūtā vērtīgā pieredze noderēs nākamajā “Rally Class” posmā “Acropolis Rally”, kas no 25. līdz 27. maijam norisināsies Grieķijā.
Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, Samsonas transmission un ProRacing.
Info: LMT rallija komandas preses sekretāra vietnieks Ģirts Avotiņš