Tajā pašā dienā, kad “Williams” komanda izcīnīja savu astoņus gadus gaidīto uzvaru, vienība palika bez svarīga aprīkojuma, jo Barselonas boksos izcēlās ugunsgrēks.

“Viss, kas atradās mūsu boksos, ir gandrīz pilnībā iznīcināts,” paziņoja komandas menedžeris Dikijs Stenfords, kuram tagad ir lielākās galvas sāpēs, lai nodrošinātu visu vajadzīgo aprīkojumu jau uz nākamo posmu pēc 10 dienām Monako. “Tagad mums jānodrošina, lai ir viss vajadzīgais uz sacīksti Monako.

Pāris stundas pēc tam, kad Stenfords bija uz goda pjedestāla turējis rokās balvu komandai par uzvaru Spānijas GP, viņs piedalījās uzgunsgrēka dzēšanas pasākumā. Atgādinām, ka elektrības īssavienojuma dēļ pie degvielas uzpildes sistēmas svētdienas vakarā izcēlās pamatīgs uzgusgrēks “Williams” boksos, kur tobrīd atradās vairāki mehāniķi un lielākā daļa aprīkojuma. Vēlāk vairākiem tika sniegta medicīniskā palīdzība un trīs hospitalizēti – šobrīd slimnīcā vēl ir viens “Williams” darbinieks, kuram ugusgrēkā cietušas kājas.

Tostarp vairākas konkurentu komandas jau ir piedāvājušas savu palīdzību un nepieciešamāko aprīkojumu “Williams” vienībai. Citā starpā cietusi ir arī Bruno Sennas formula, kas tobrīd atradās boksos, kamēr Pastora Maldonādo mašīna bija citos boksos – FIA veica pēc sacīkstes pārbaudes.

Ugunsgrēkam sākoties, arī Frenks Viljamss atradās boksu teplās, no kurienes viņš steidzīgi tika nogādāts drošībā. Tikmēr Maldonādo uz pleciem steigā aiznesa savu 12 gadīgo brālēnu, kurš bija savainojis savu kāju.

SKY TV video no ugunsgrēka

1 KOMENTĀRS

 1. tika rakstīts, ka aizdegšanās notikusi brīdī, kad williamsieši gruzīja no boksa ārā neizkurinātās degvielas kannas.

  Nu viena mācība laikam būs izdarāma, ja šitais ir tainība – kamēr degviela no boksiem nav izvākta, tīma personālam ieteicams staigāt kombinezonos, un nevis šortos. Viegli pateikt/uzrakstīt, siltās zemēs ne tik viegli izdarīt..

  • Jādomā gam, tikai apdrošinātāji nesāks knosīties, iekams nebūs autorizētu opiciālu pažarnieku izmeklēšanas reportu saņēmuši un izstudējuši.

   Kamēr nodedzināto mantību vajag jau pēc nedēļas + divām dienām, kad jābūt gataviem priekš 5-dienas Free Practice Monako.

   Senlaikos varētu palienēt no testu tīma ekipējuma, bet tagad tak laikam vairs tādu atsevišķu testu brigāžu nevaid, taupības vārdā.

 2. principā trīs jautājumi – pirmais, protams, kādas sekas būs visiem tiem saelpotajiem dūmiem. diez kas tur vispār dega – tikai degviela, vai kaut kas no mašīnas un riepām arī?

  otrais par to, vai uz Monako visu savedīs kārtībā; trešais par iespējamiem datiem, kas varēja būt bijuši tajos kompjos.

 3. Gan jau tik traki nemaz nav. Vienkārši sacelta baigā ažiotāža. Autosacīkšu komandas taču rēķinās, ka mašīnas var pazaudēt avārijās. Nenodega jau visa rūpnīca.
  Domāju tas pats ir ar datiem kompjos. Varbūt kaut kas ar Barselonas trasi saistīts arī ir zaudēts, taču nešaubos, ka visa pamatinformācija glabājas drošos serveros kaut kur Anglijā. Vismaz tas būtu loģiski.