Pirms “Rally Talsi 2012” 2WD kalsē LRČ par pārliecinošiem līderiem bija izvirzījusies kurzemnieku Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāža. Tomēr viņu iespaidīgais lidojums sestā “dopa” tramplīnā pārvilka svītru labi sāktajai otrajai dienai. Līdz ar to pašlaik par līderi šajā klasē ir izvirzījies krievu pilots Dmitrijs Mjačins, kurš tikai par punktu apsteidz pilotus Gati Klemenci un Jāni Berķi

Kā komentē Jānis Berķis, tad šajā negadījumā pie vainas esot viņa pārgalvība: “Otrajā dienā pirmajā “dopā” gribējām igauņus “dabūt rokā”. Sākām braukt ļoti labi – ātri un bez kļūdām, trases pierakstā bija rakstīts, ka šajā tramplīna ir jābrauc ļoti uzmanīgi – nelecot. Es nezinu kapēc, bet izdomāju, ka tieši tādā veidā tramplīnam var tikt pāri,” stāsta pilots, kurš sacensības noslēdza krūmos un ar nolauztu riteni.

Pilots stāstījā arī par rallija pirmo dienu: “Braucām ātri, lai gan visu laiku nedaudz zaudējām igauņiem, pēdējā dienas ātrumposmā izdomājām, ka tas nav pārāk garš posms un nobrauksim to uzmanīgi, un šādi braucot pamanījāmies igaunim zaudēt 10 sekundes. Tāpēc nākamajā dienā mums bija jābrauc ātri, lai panāktu Igauņus,” stāsta Berķis, kurš kopumā ir apmierināts ar ralliju, jo viņi brauca pietiekami ātri.

Viņš uzskata, ka situācija kopvērtējumā neliecina, ka tikai trīs piloti cīnīsies par Latvijas kausu: “Es domāju, ka Madonā pienāks klāt Īles, Ķilpis un vēl ātri braucēji, tā kā konkurence būs.”

Nākamo startu Berķis plāno aizvadīt rallijā “Madona 2012”. Līdz šīm rallijam ir trīs nedēļas, kuru laikā ekipāža varēs savest kārtībā mašīnu. Pilots plāno arī treniņus: “Domāju, pirms rallija izbraukt oficiālo shake “down”, bet pārējais atkarīgs no tā cik ātri mēs savedīsim kārtībā mašīnu.”

Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus ekipāžu šogad atbalsta: AS Ventbunkers, Latvijas Avīze, Ideju Foruma bibliotēka, SIA Baltimar VT, Coca Cola, SIA Molips un motoru sporta portāls NORDSPEED.COM.

Nākamais Latvijas rallija čempionāta posms norisināsies 8. – 9. jūnijā Madonas apkārtnē. Paredzams, ka arī šeit piedalīsies Baltijas valstu spēcīgākie piloti.

 Jāņa Berķa/Edgara Čeporjus iespaidīgais lēciens “Rally Talsi 2012”

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=CWbJLFFBIvI]