Nedaudz vairāk nekā pirms nedēļas ir noslēdzies rallijs “Rally Talsi 2012”. Tajā piedalījās ne tikai Latvijas, bet arī apkārtējo valstu labākie sportisti. Līdz ar to portāls NORDSPEED vērsās pie galvenā šī notikuma “vaininieka” Raimonda Strokša, lai noskaidrotu sīkāk par rallija organizēšanu un citiem plānotajiem pasākumiem – IRC un “1000 km Grand Prix Riga”.

Kā stāsta Raimonds Strokšs, tad “Rally Talsi” izdevās lieliski: “Visi dzīvi, visi veseli. Tas vienmēr ir pats galvenais! Nedaudz nepaveicās ar laiku, bet to mēs nekad nevaram paredzēt. Cīņas bija sīvas un spraigas. Nedaudz žēl, ka Estbergam salūza auto, bet tāds nu ir šis sports,” piebilst rallija organizētājs. Kā uzsver Strokšs, tad tas, ka rallijā piedalījās 80 ekipāžas ir pietiekami daudz, jo šis rallijs nav paralēli kāda cita čempionāta posms.

Šobrīd Talsos notiek uzkopšanas un savākšanas darbi pēc rallija, bet tas nenozīmē, ka Raimondam Strokšam šīs ir vienīgās rūpes: “Vēl joprojām notiek apkārtnes sakopšanas darbi, ceļu šķūrēšana un citi darbi, bet paralēli notiek darbs pie IRC un “1000” kilometru sacīkstēm.”
“Svarīgākais pašlaik ir sakārtot lietas ar finansējumu IRC projektam, ja nebūs finansējuma nebūs arī IRC,”stāsta “Rally Talsi” organizētājs, “neparko citu šobrīd nedomājam, kā par finansējumu IRC.” Pēdējās sarunas par IRC posma organizēšanu viņiem ir notikušas ar Latvijas valdības pārstāvjiem, kas pašlaik ir noslēzošais posms sarunām par IRC norisi Latvijā. Sarunas ar valdību ir laikietilpīgs process, tieši birokrātisko procedūru dēļ, norāda ralliju organizētājs: “Mums ir nedaudz mazāk nekā mēnesis, lai dabūtu gala atbildi, un mēs strādāsim, lai šī atbilde būtu pozitīva.” Pretējā gadījumā Latvijā šis ievērojamais autosporta notikums nenotiks.

IRC norises datumi vēl nav skaidri, jo pašlaik tiek pētīts, kad Latvijā ir visstabilākā ziema: “Aptuvenais norises laiks ir janvāra beigas, februāra sākums.”Kā norāda IRC organizētājs, tad par konkrētiem datumiem vēl nav zināms. Atgādinām ka februāra sākumā parasti notiek rallijs “Sarma”.

“1000 km Grand Prix Riga” ir ļoti labi izvērsies sporta pasākums: “Ja sākumā mums bija jāstāsta, kas tas ir par pasākumu. Tad šobrīd cilvēki jau zina par to, ir saņemti pirmie pieteikumi uz startu. Kopumā ir ļoti liela interese par šīm sacensībām,” stāsta šo sacensību organizētājs, kurš ir pārliecināts, ka šogad būs gana liels dalībnieku skaits. Viņš stāsta, ka šobrīd tiek strādāts pie tā, lai mēs dzirdētu arī kādu skaļāku” uzvārdu.

“Kaut kā liela vārdā, kaut kas vienmēr ir jāupurē,” ar skumjām saka Raimonds Strokšs, jo ja IRC notiks Latvijā, viņš nevarēs piedalīties Montekarlo vēsturiskajā rallijā, kur šogad tika izcīnīta trešā vieta. Viņš turpina: “Lai cik ļoti patiktu šīs sacensības, lai cik labi būtu rezultāti, bet no kaut kā vienmēr ir jāatsakās.” Šogad sacensību organizētājam un sportistam Strokšam nācās atteikties no starta Nirburgringā notiekošajās sacensībās, kuras norisinājās pagājušajā nedēļas nogalē no 19. līdz 20. maijam, tieši “Rally Talsi” uzkopšanas darbu pēc.

Atgādinām, ka “1000 km Grand Prix Riga” norisināsies 1. septembrī Rīgā Biķernieku trasē. Bet jau tuvāko nedēļu laikā ir jābūt skaidram jautājumam arī par IRC posma norisi Latvijā.

“Rally Talsi 2012” video