Maija sākumā norisinājās rallijs “Kalnamuiža 2012”, kurš bija arī Latvijas rallijsprinta čempionāta trešais posms. Šajā posmā dalību ņēma Jānis Vorobjovs, kurš brauca ar sev netipisku spēkratu BMW, Jānis Feldmanis, kurš izcīnīja uzvaru, Arvis Arums, Vasīlijs Grjazins un citi. Protams, piedalījās arī lielākā daļa no rallijsprina kopvērtējuma līderiem. NORDSPEED piedāvā ieskatīties rallijsprinta kopvērtējumā pēc aizvadītajiem trijiem posmiem.ROAD klasē lielu pārmaiņu nav arī pēc rallijsprinta “Kalnamuiža 2012”. Par līderiem kopvērtējumā ir izvirzījusies Edgara Trūpa ekipāža, kura šajā posmā ir izcīnījusi uzvaru. Ja analizē trīs posmu rezultātus, tad var redzēt, ka visos trijos posmos uz pjedestāla ir kāpuši tikai trīs ekipāžu braucēji jau pieminētā Edgara Trūpa ekipāža ar 33,5 punktiem pašlaik atrodas pirmajā vietā, tālāk ar nelielu atstarpi seko Kaspara Borga un Elmāra tikuma ekipāžas. Šobrīd diezgan pārliecinoši var teikt, ka čempiona titulu šajā klasē izcīnīs kāda no šīm trijām ekipāžām. Tuvākie sekotāji Vilnis un Zane Freji ir izcīnījuši vien 10 punktus.
Pēc rallisprinta čempionāta trešā posma līderpozīcijas 1600 klasē ir saglabājusi Mārča Strautiņa ekipāža, kura tikai par 0,5 punktiem apsteidz Raivja Ozoliņa ekipāžu, savukārt trešajā pozīcijā ir izvirzījusies Agņa Alkšņa ekipāža, kura “Kalnamuižā” izcīnīja piekto vietu. Kopumā pēc ekipāžu mainīgajiem rezultātiem var teikt, ka šajā grupā lielākās cīņas par čempiona titulu ir priekšā.
Pēc pirmajiem diviem posmiem 4WD klasē līderus šķīra tikai 1 punkts. Pēc sacensībām nedaudz priekšā savam tuvākajam sekotājam ir izvirzījusies Edgara Enkura ekipāža, kura par 4,5 punktiem apsteidz tuvākos sekotājus Jāņa Patmalnieka ekipāžu. Trešajā vietā pēc “Kalnamuižas” joprojām ierindojas Rimanta Kalniņa ekipāža. Visticamākais, ka goda pjedestāla likteni izšķirs tieši šīs trīs ekipažas.
Šogad kupli pārstāvētajā 2WD Open klasē šajā sezonā ir startējuši jau 20 piloti, 14 no tiem ir izcīnījuši punktus. Pēc iepriekšējā posma par līderiem bija kļuvušas pat 5 ekipāžas. Viens nu bija skaidrs, ka pēc šī posma visi līderpozīcijas nevarēs noturēt. Šajā posmā uzvarēja Ralfa Sirmača ekipāža, kura tad arī pārņēma vadību 2WD Open klasē. Pašlaik Sirmacis ir izcīnījis 24,5 punktus un tuvāko sekotāju Kasparu Brenci apsteidz par 4,5 punktiem. Tomēr ir jāņem vērā, ka nākamajā posmā Sirmacis startēs rallija nevis rallijsprina čempionāta ieskaitē. Līdz ar to diezgan droši, ka pēc nākamā posma šajā grupā būs jauns līderis. Čempiona noskaidrošanai šeit būs nepieciešami visi paredzētie posmi.
Jaudīgākajā šī čempionāta klasē 4WD Open pēc blīvajiem rezultātiem pirmajos divos posmos par līderi ir izvirzījies Edijs Bergmanis, kurš “Kalnamuižā” izcīnīja uzvaru šajā klasē. Tomēr jāņem vērā, ka nestartēja pirmo divu posmu līderis Edgars Piļka, kurš no līdera atpaliek nu jau 15,5 punktus un šāds pārsvars vienās sacensībās nav sadeldējams. Arī šajā klasē par līderiem un pretendentiem uz titulu ir grūti spriest, jo situācija kopvērtējumā ir mainījusies posmu pēc posma.
Kopumā rallijsprinta sacensības ir izvērtušās samērā spraigas, lai arī atsevišķās grupās ir izvirzījušies izteikti līderi, tomēr jebkura sportistu kļūda, vai tehniska ķibele, var pavirzīt ekipāžas uz leju kopvērtējuma tabulā. Nākamais rallijsprinta posms notiks rallija “Madona 2012” ietvaros, kurš norisināsies Madonas apkārtnē jūnija sākumā.