Šī gada 8. un 9. jūnijā notiks kārtējais nu jau pēc skaita 4. Latvijas rallija čempionāta posms, kurš šogad būs arī Igaunijas rallija čempionāta posms, kā arī Latvijas rallijsprinta čempionāta posms. Tieši tāpēc ir paredzams liels sportistu skaits, domājams, ka kopējais dalībnieku skaits pārsniegs 100 ekipāžas.

Ievadam, nedaudz par Madonas rallija vēstuli. Madonas apkārtne Latvijas autosporta vēsturē ir pazīstama kā reģions, kurā pirmo reizi atjaunotajā Latvijas Republikā notika starptautiskais rallijs “Gaiziņš”. Tas notika 1992. gadā un tajā piedalījās tādas tā laika esošās un uzlecošās ārvalstu rallija zvaigznes kā soms Sebastians Lindholms, igaunis Marko Martins, lietuvietis Sauļus Girdauskas un daudzi citi. Šis rallijs Baltijā un tās tuvākajās kaimiņvalstīs bija pazīstams līdz 1996. gadam, kad tas notika pēdējo reizi.

2009. gadā, trīspadsmit gadus pēc pēdējā Madonas apkaimē notikušā starptautiskā rallija, “Latvian Baja” komanda nolēma Madonai atgriezt starptautiskā rallija pilsētas slavu, taču pirmais loģiskais solis bija sevi pieteikt rallijsprinta statusā. Šis rallijsprints tika atzīts par 2009. gada sezonas labāko rallijsprinta čempionāta posmu.

Gadu vēlāk – 2010. gadā rallijsprinta organizatori izvirzīja jaunu izaicinājumu – noorganizēt ne tikai rallijsprinta posmu, bet arī vienkopus sapulcēt stiprākās rallija ekipāžas. Pēc vairāku gadu pārtraukuma rallijs “Madona” kļuva par Latvijas rallija čempionāta posmu, kur spēkiem mērojās turpat 90 sportistu ekipāžas.

Attīstība turpinājās un 2011. gadā biedrība “Latvian Baja” sadarbībā ar biedrību “SKN” noorganizēja vērienīgus rallija svētkus nu jau divās lielās pilsētās Jēkabpilī un Madonā.

Foto: www.rallyemotions.lv

Un nu ir pienācis 2012. gads un rallija svētki šajā reizē tiks svinēti Madonas apkaimes ceļos. Rallija “Madona 2012” organizatoru komandai ir izdevies neiedomājamais un šajā gadā rallijs “Madona 2012” būs ne tikai Latvijas rallija čempionāta un rallijsprinta posms, bet arī Igaunijas rallija čempionāta posms.

Organizatori veic apjomīgus sagatavošanās darbus, lai 8. un 9. jūnijā rallija un rallijsprinta sportistus, kā arī ikvienu šī sporta veida līdzjutēju uzņemtu pēc visaugstākajiem standartiem. Plānots, ka skatītājus priecēs līdz pat 130 ekipāžām, kas nozīmē to, ka rallijs “Madona 2012” būs viens no kuplākajiem autosporta pasākumiem Latvijā šajā gadā.

Kā izsakās sacensību organizatore Liene Apšvalka, organizatori autosportistiem ir sagādājuši saldo ēdienu, jo 60% rallija “Madona 2012” trase ir veidota ar pilnīgi jauniem ātrumposmiem, kuros rallija mašīnas vēl nav braukušas.

Foto: www.rallyemotions.lv

Tikmēr sacensību organizatori atgādina, ka līdz pat 7.jūnijam ir izsludināta „aizliegtā teritorija” Madonas apkārtnē. Tajā ir aizliegts uzturēties sportistiem, kuri ir plānojuši piedalīties šajā rallijā. Gan pilotiem, gan stūrmaņiem ir aizliegts atrasties Aronas, Bērzaunes, Kalsnavas, Mārcienas un Lazdonas apkārtnē. Rallija “Madona 2012” organizatori cer uz sportistu godaprātu un ievēros šo aizliegumu.

Rallijs Madonas apkārtnē iepriekšējos gados ir bijis ļoti plaši apmeklēts. Pagājušajā gadā rallijs visiem apmeklētājiem bija bezmaksas un organizatoru aplēses liecina, ka ralliju apmeklēja vismaz 20 – 30 tūkstoši rallija līdzjutēju. Tieši tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad saldējums “Klasika” nodrošina skatītājiem bezmaksas ieeju rallija teritorijā.

Informācija: www.rallymadona.lv