Mihaela Šūmahera goda pjedestāls bija labākā atbilde visiem kritiķiem, kas jau norakstīja septiņkārtējo pasaules čempionu pēc neveiksmīgā sezonas sākuma.

Šūmahers no 12.starta pozīcijas finišā tika līdz trešajai vietai, tomēr lielā mērā to sekmēja haotiska sacīkste, kad pēc drošības mašīnas perioda izstājās vairāki piloti gan avāriju, gan tehnisku problēmu dēļ. Iepriekš šajā sezonā pašam Šūmaheram neveiksme bija stāvējusi klāt ļoti bieži un tāpēc vācietis beidzot varēja baudīt arī veiksmīgu sacīksti.

“Tas ir ļoti īpaši un aizraujoši,” skaidroja vācietis. “Es varu pateikties visiem maniem puišiem – mēs pēdējā laikā esam ļoti kritizēti un šī ir labākā atbilde, ko dot kritiķiem. Es nekad nezaudēju ticību saviem puišiem un viņi nezaudēja ticību man. Tieši tas arī ir komandas darbs un uzticēšanās. Tas ir pats svarīgākais aspekts Formulā 1 priekš manis – es strādāju vienotā komandā, kas ir gluži kā ģimene. Es ceru, ka šādi brīži mums šajā sezonā būs vēl un vēl.”

Pats vācietis atzina, ka nav zinājis par goda pjedestālu un to apjautis tikai brīdī, kad šķērsojis finiša līniju.

“Es tobrīd nedomāju par pjedestālu,” skaidroja Šūmahers, kurš no satraukuma preses konferencē aizmirsa runāt vācu valodā (video zemāk). “Kad šķērsoju finiša līniju un jautāju saviem puišiem – kur mēs finišējām? Es iepriekš redzēju Vēberam domāto informāciju un tur bija teikts, ka viņš ir astotā vietā. Es zināju, ka esmu viņam vienu pozīciju priekšā un tad puiši man paziņoja, ka man ir trešā vietā un pjedestāls. Es nespēju tam noticēt – es to nebiju gaidījis. Sacīkstē man sajuka pozīcijas, jo izskaņā bija daudz darba un notikumu, plus vēl Hamiltona un Maldonādo incidents.”