Pēdējā laikā atkal aktivizējušās runas par piedāvājumiem resursu taupīšanā komandām un viens no piedāvājumiem ir aizliegt riepu sildītājus.

Riepu sildītāju aizliegšana Formulā 1 varētu ietaupīt komandām pusmiljonu gadā un turklāt zināmā mērā uzlabot šovu trasē, kad piloti startā vai pēc boksu apmeklējuma brauc ar aukstām riepām, kā tas ir zemākajās formulu klasēs. No otras puses pastāv viedokļi, ka ar esošajām “Pirelli” riepām tas būšot pārāk bīstams pasākums.

Riepu sildītāji nodrošina to, ka riepas ir gandrīz optimālajā temperatūrā laikā, kad tās tiek uzmontētas formulai boksu apmeklējumu laikā vai pirms starta. Tomēr riepu sildītāji izmanto īpašu ģeneratoru elektro enerģiju un šie ģeneratori komandām ir jāved līdz pa visu pasauli, kas maksā baltu naudu – ap 500 tūkstiešim Eiro gadā.

“Ar “Pirelli” riepām mēs nevaram atteikties no riepu sildītājiem, tas ir pilnīgi noteikti,” paziņoja “McLaren” boss Martins Vitmāršs. “Tomēr kopumā ideja nākotnei ir ļoti laba – citās sacīkšu sērijās sildītāji netiek izmantoti un šķiet bezjēdzīgi tērēt tik lielus līdzekļus un vest uz starta skaļos un smagos ģeneratorus. Labāk mēs varētu atbrīvot vietu uz starta laukuma vēl VIP viesiem un žurnālistiem!”

“Ja tas ir tikai finansu jautājums, tad tas var arī neatmaksāties,” ar Vitmāršu nav vienisprātis Ross Brauns no “Mercedes”. “Ja mēs atsakāmies no šiem ģeneratoriem sacīkšu laikā, tad uz testiem mums nāksies tos iegādāties jebkurā gadījumā, jo testos mēs nevēlēsimies veikt papildus apļus tikai lai uzsildītu riepas. Tomēr no sportiskā viedokļa tas būtu interesanti – piloti ar aukstām riepām nevarētu pilnvērtīgi aizsargāt savu pozīciju pirmos pāris apļus.”

“Es domāju, ka aukstas riepas ir pieņemamas zemākajās kategorijās ar mazāku jaudu, kā piemēram Formula Ford vai F3,” vēl citās domās ir Mihaels Šūmahers. “Taču ar F1 jaudu un ātrumiem, man šī ideja nepavisam nepatīk un es nedomāju, ka tāds aizliegums ir vajadzīgs.”

“Bez riepu sildītājiem situācija būtu ļoti atšķirīga,” septiņkārtējam pasaules čempionam nepiekrīt Romēns Grožāns, kurš vēl pērn startēja GP2 sērijās, kur riepu sildītāji netiek izmantoti. “Pēc boksu apmeklējumiem sajūtas ir nedaudz dīvainas un pēc starta mašīna krietni vairāk izslīd. Ja “Pirelli” nedaudz pielāgotu riepas, tad tāds noteikums būtu ļoti pieņemams.”

1 KOMENTĀRS

  1. Patiesībā no riepu sildītājiem vajadzēja atteikties jau krietni sen. Varēja dažus gadus paspēlēties, kā ar kārtējo F1 jaunievedumu, un miers.
    Starp citu, kāds garāmejot nav piefiksējis, kad un kur 1.formulā parādījās riepu sildītāji? Varētu būt 80-to gadu otrā puse, ne? Vismaz no tiem laikiem ir redzētas fotogrāfijas ar ‘apautām’ mašīnām. Aldi, uztaisi konkursu! 😀