“Chevrolet” kompānija šodien paziņoja, ka izstājas no FIA Pasaules salonauto čempionāta jeb WTCC, kurā aizvadīja pēdējās astoņas sezonas.

“Pēc mūsu motoru sporta programmas un mārketinga stratēģijas izvērtēšanas esam nolēmuši pamest FIA Pasaules salonauto čempionātu 2012.gada sezonas beigās un koncentrēties uz “Chevrolet” brenda aktivitātēm citās jomās,” paziņoja “Chevrolet Europe” menedžmenta direktore Sjūzana Dohertija.

Amerikāņu autoražotājs pievienojās WTCC čempionātam 2005.gadā un kopš tā laika ir izcīnījis divus pilotu čempiona titulus un divus Konstruktoru kausus, kā arī 59 uzvaras.

Sākotnēji “Chevrolet” kompānija WTCC startēja ar “Lacetti” modeli, bet 2009.gadā to nomainīja “Cruze” modelis. Šogad “Chevrolet” vienību līdzīgi kā pērn pārstāv Alans Meņu, Robs Hafs un Ivans Millers, kurš šobrīd ir arī kopvērtējuma līderis. Jāpiebilst, ka 2012.gadā “Chevrolet” ir vienīgais ražotājs, kas WTCC pārstāvēts ar fabrikas komandu. 2013.gadā par ienākšanu WTCC čempionātā ir paziņojusi “Honda” kompānija. Tostarp “Chevrolet” tagad koncentrēsies uz formulu sacīkstēm (IndyCar) un GT sērijām.

1 KOMENTĀRS

 1. Viņi jau bija palikuši kā pēdējā rūpnīcas komanda un tikai tādēļ vispār kaut ko uzvarēja, kad bija Seat, BMW un Alfa, tad aiz šitiem brauca un pat cerības uz uzvaru nebija. Lai Chevrolet uzvarētu viņiem vajadzēja pagaidīt kad pārējie atteiksies piedalīties

 2. Ārprāts, kādi te speci savākušies.

  1. Vai sers Mansels, var nosaukt kādu čempionātu, kurā piedalās 8. ražotāji? WRC, arī ir tikai divi. No kuriem viens domā par aiziešanu. F1? Ferarri un Mersis.
  2. Cien. Krissa kungs., Ševroleti bija arī ļoti spēcīgi, kad bija visi pārējie. Un Alfas, nekad nav bijušas kā rūpnicas komanda. Tā bija privātā komanda, tiesa ar rūpnīcas atbalstu.
  3. Palasot tviterī, ari pārņem sajūta, ka lielākā daļa tvītotāji, ir tomēr diezgan patālu no saprašanas, par to, ko paši tvīto.
  Neesot WTCC fans, bet pretēji, te viena tvītotāja paustajam, teikšu, ka WTCC mašīnas, tomēr ir viss tuvāk,tām mašīnām, ar ko mēs ikdienā parvietojamies.
  Un protams japiekrīt, vienam citam ” autosporta ekspertam”, ka diez vai, ka pircējs, kurš dodas Ševroleta autosalona virzienā, pie sevis murmina – WTCC, WTCC, WTCC. Bet pilnīgi skaidrs ir arī tas, ka tas pircējs, kurš prāta aptumsuma brīdī dodās uz Citroēna salonu, noteikti par tādu WRC vispār nav dzirdējis. Vienīgais kur ši saikne, droši vien darbojās, bija Subāru un Micuka gadījumā, bet tā jau ir vēsture.