Pagājušā nedēļas nogalē, kad Formula 1 čempionātā bija pārtraukums, lielākās aktivitātes autosporta jomā risinājās mums kaimiņos – Krievijā un Maskavā.

F-Renault atklāj “Moscow Raceway”

Vispirms jau “Moscow Raceway” trasē Volokolamskas šosejas malā notika pirmais “Formula Renault” čempionāta posms Krievijā. Tā bija pirmā nopietnā trases iesvētīšana, jo jau augustā šajā trasē paredzēts arī Superbike čempionāta posms. Pēc dalībnieku un komandu komentāriem var nojaust, ka organizācija un norise bijusi līmenī, tomēr braucēji norādīja, ka apdzīšanas iespēju trasē nebija daudz.

Pirmajā braucienā uzvarēja holandietis Robins Frins, kuram turklāt bija iespēja šajā trasē veikt arī demo braucienu ar “Red Bull RB6” Formula 1 mašīnu. Otrajā sacīkstē uzvarēja francūzis Artūrs Piks, kas ir Šarla Pika jaunākais brālis. Igaunis Kevins Korjuss, kas arī startē šajā prestižajā čempionātā, pirmajā braucienā ieņēma piekto vietu, bet otrajā bija trešais.

Kopvērtējumā līderis ir Frins ar 111 punktiem un viņam 10 punktus zaudē Sems Bērds, bet Žils Bjanki ir trešais ar 85 punktiem. Kevins Korjuss, kas ir Bjanki komandas biedrs, ieņem devīto vietu ar 49 punktiem.

F1 piloti Sarkanajā laukumā

Paralēli Maskavas centrālajās ielās risinājās vērienīgs auto un moto sporta šovs, lai izglītotu Krievijas publiku un rosinātu viņu interesi par šīm sporta disciplīnām. Galvenais pasākuma organizators un sponsors bija “Ferrari” komandas atbalstītājs “Kaspersky” kompānija.

No Formula 1 pilotiem Maskavas ielās devās Luiss Hamiltons ar “McLaren”, Šals Piks ar “Marussia” un Džankarlo Fisikella ar “Ferrari”.

Milzīgā sajūsmā par Maskavu bija Hamiltons, kurš savā tviterī publicēja vairākus foto no pasākuma un atzina nav mūžā redzējis iespaidīgāku ēku par Svētā Vasīlija katedrāli (Собор Василия Блаженного vai Saint Basil’s Cathedral). Brits arī atzina, ka Maskavas ielās Formula 1 sacīkstei būtu īstā vieta un pasākums būtu neaizmirstams, ja organizatori rīkotu nakts sacīksti, kā tas ir Singapūrā.

[Video] Džankarlo Fisikella Maskavā

1 KOMENTĀRS