Romēns Grožāns ir paziņojis, ka “Lotus” komandas attīstību šajā sezonā bremzē faks, ka komandai ir jāmēģina adaptēties darbam ar diviem jauniem pilotiem.

“Lotus” 2011.gada beigās atlaida Vitāliju Petrovu un Bruno Sennu, bet viņu vietā nolīga GP2 čempionu Romēnu Grožānu un 2007.gada F1 čempionu Kimi Raikonenu, kurš atgriezās Formulā 1 pēc divu gadu prombūtnes. Francūzis uzskata, ka jauns pilotu sastāvs ir trūkums salīdzinājumā ar citām vadošajām komandām. Turklāt iepriekšējā sezonā neviens no viņiem Formulā 1 nestartēja.

“”Red Bull”, “Mercedes”, “Ferrari” un “McLaren” ar saviem pilotiem strādā jau trīs, četrus vai pat piecus gadus,” skaidroja Grožāns. “Viņi lieliski pazīst viens otru. Kad viņi ierodas trasē, tad bez vārda runas zina, ar ko ir jāsāk. Kad mēs ierodamies trasē, tad nedēļas nogali sākam ar pagājušā gada datiem, taču pērn mēs abi ar Kimi nesēdējām šajās formulās. Tāpēc mums ir vajadzīgs vairāk laika, lai adaptētos un rezultāts ne vienmēr ir perfekts.”

“Cerams, ka viss noritēs labi un es būšu komandā arī nākamajā gadā un tad varēšu nedēļas nogales sākt jau ar pamata regulējumiem,” turpināja Grožāns. “Tad mēs jau zināsim, kas šajā trasē strādā un kas nestrādā. Mums paliks vairāk laika, lai visu novestu līdz perfektai gatavībai uz kvalifikāciju un sacīksti.”

Šobrīd es varu tikai cerēt,” par savām iespējām palikt “Lotus” komandā stāsta Grožāns. “Es ceru, ka palikšu F1, jo bija ļoti smagi zaudēt pilota vietu 2009.gadā. Ja es spēšu turpināt, kā līdz šim, tad man ir labas izredzes. Esmu perfekcionists un tādēļ nekad neteikšu, ka esmu izdarījis pietiekami. Es vienmēr mēģināšu izdarīt vēl labāk un labāk. Es joprojām mācos un pilnveidojos.”

Kopvērtējumā pirms Ungārijas GP Grožāns ir 8.vietā ar 61 punktu, kamēr viņa komandas biedrs Kimi Raikonens pacēlies uz 4.vietu ar 98.punktiem. “Lotus” komanda ir iesaistījusies cīņā par 3.vietu Konstruktoru kausā un šobrīd no “McLaren” atpaliek tikai par 1 punktu.

1 KOMENTĀRS