Čempionāta līderis Fenrnado Alonso ir paziņojis, ka vēlas atkārtot Airtona Sennas panākumu un izcīnīt trīs čempiona titulus.

Alonso pirmos divus titulus izcīnīja “Renault” sastāvā 2005. un 2006.gadā, bet palaida garām iespēju izcīnīt trešo titulu jau savā pirmajā sezonā “Ferrari” sastāvā 2010.gadā. Šobrīd Alonso ir 34 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju Marku Vēberu.

“Mēs esam ļoti apmierināti ar izcīnīto punktu skaitu pirmajā sezonas pusē, tomēr mums jāturpina strādāt, lai sniegums būtu konkurētspējīgs katrā posmā,” paskaidroja Alonso ceturtdienas preseskonferencē pirms Ungārijas GP izcīņas. “Mans sapnis ir izcīnīt trīs čempiona titulus, to es paziņoju jau 2006.gadā pēdējā posmā Brazīlijā. Vai tas būs šogad, vai pēc gada, diviem vai sešiem, es nezinu. Taču trešam titulam man ir ļoti liela nozīme, jo tad man būs tik pat titulu, cik Airtonam Sennam, kurš bija mans elks laikā, kad es vēl braucu ar kartingu.”

Alonso arī atzina, ka līderpozīcija čempionā ir saistīta ar stabilu punktu gūšanu katrā posmā un izvairīšanos no incidentiem.

“Situācija sacīkstēs ir ļoti sīva un rezultāti cieši – vienā apļa laika desmitdaļā ir vismaz četras vai piecas mašīnas,” skaidroja spānis. “Arī sacīkstēs sniegums īpaši neatšķiras. Tas nav, kā bija pērn, kad bija pirmās sešas formulas, tad tālāk vēl viena grupa un vēl tālāk nākamā. Šogad nozīme ir katram sīkumam, katram boksu apmeklējumam vai starta manevram un līdz ar to pilotiem ir lielāka atbildība. Man ir paveicies atsevišķos brīžos vai incidentos šogad, jo esmu spējis finišēt punktos visās sacīkstēs un tas šogad ir ļoti svarīgi.”

Tāpat intervijā jau Hungaroringā Alonso vērtēja, ka kopš sezonas sākuma “Ferrari” komanda ir spējusi progresēt divas līdz trīs sekundes aplī.

“Protams, šajā jautājumā nevar būs absolūtas precizitātes, tomēr domāju, ka esam progresējuši divas līdz trīs sekundes aplī kopš sezonas sākuma,” skaidroja čempionāta līderis. “Lielākie uzlabojumi tika ieviesti Barselonā un tas galvenokārt skāra aerodinamiku.”

1 KOMENTĀRS