1.augustā, Mūsas trasē Bauskā risinājās OKartes Autosporta Akadēmijas otrās atlases kārtas sacensības, pēc kurām tiesneši nosauca tos jauniešus, kuri iekļuvuši finālsacensībās. Tika lemts, ka šogad finālā iekļūst septiņi labākie jaunie autosportisti, bet vēl viens viņiem pievienosies pēc līdzjutēju balsojuma www.autoakademija.lv mājas lapā.

Uz OKartes Autosporta Akadēmijas otro atlases kārtu bija ieradušies 16 jaunieši, kuriem bija jāsacenšas “Mūsas” sporta kompleksā izveidotā aptuveni 3.5 kilometrus garā trasē. Lai gan no rīta laika apstākļi dalībniekus nelutināja – lija lietus un trasē bija pamatīgi dubļi – ap pusdienlaiku jau trase bija pilnīgi sausa un spīdēja saule, ļaujot jauniešiem izbaudīt ātro un viltīgo trasi.

Katram sportistam kopumā bija jāveic trīs braucieni, pēc kuriem žūrija devās apspriesties, lai ievēlētu šī gada finālistus. Tika nolemts, ka otrajā atlases kārtā vislabāk sevi pierādījuši un finālam kvalificējušies sekojoši autosportisti: Ģirts Vītiņš (startē rallijsprintā), Kristaps Feldmanis (supersprints), Emīls Blūms (rallijsprints), Rūdolfs Bogens (folkreiss), Oto Patmalnieks (supersprints), Edgars Grīnītis (supersprints) un Reinis Nitišs (rallijkross).

Visi finālisti “Mūsas” trasē izmēģināja rallija Ford Fiesta R2 automašīnu, turklāt jaunieši tika informēti, ka viņu uzrādītais rezultāts jau tiks ņemts vērā startējot finālā 29.septembrī Jūrmalā, “Rallija Latvija” laikā. Visātrāko laiku ar rallija automašīnu uzrādīja Reinis Nitišs, par sekundi apsteidzot Ģirtu Vītiņu. Tikai dažas desmitdaļas Vītiņam piekāpās Emīls Blūms, bet ceturtais labākais laiks bija pa spēkam Oto Patmalniekam. Sava brauciena pēdējā līkumā atraktīvu rodeo nodemonstrēja Kristaps Feldmanis, par mata tiesu izglābjoties no kūleņa. Viņam piektais laiks. Sestais rezultāts Edgaram Grīnītim, septītais Rūdolfam Bogenam.

“Visi jaunieši savā starpā vēl mačosies 29.septembrī Jūrmalā, kur arī noskaidrosim šī gada OKartes Autosporta Akadēmijas uzvarētāju. Līdz 15.septembrim mājas lapā www.autoakademija.lv notiek balsošana par skatītāju favorītu, un balsojuma uzvarētājs iegūs tiesības piedalīties finālā un cīnīties par lielo balvu. Gluži kā pērn, arī šogad OKartes Autosporta Akadēmijas uzvarētājs balvā iegūs apmaksātu sezonu Latvijas rallija čempionātā ar Ford Fiesta R2 automašīnu!,” atgādina OKartes Autosporta Akadēmijas vadītājs Dainars Dambergs.

OKartes Autsporta Akadēmijas galvenais sponsors ir OKarte. Projektu atbalsta arī If Apdrošināšana un Ford.

Info: Mārtiņš Dzenītis, “OKartes Autosporta Akadēmijas” preses sekretārs