Foto: Mercedes/HOCH ZWEI

Mihaels Šūmahers gaidāmajā Beļģijas GP izcīņā svinēs apaļu jubileju.

Jau pēc nedēļas F1 atgiežas apritē pēc vasaras brīvdienām un turklāt kādā trasē – Beļģijas Spa Frankošamps, kura nupat ir pagarinājusi savu līgumu ar Berniju Eklstonu vēl uz trim gadiem un tādejādi paliks F1 kalendārā līdz pat 2015.gadam ieskaitot.

Stāsts šoreiz gan būs par Šūmaheru, kuram Spa trase ļoti ir īpaša – Beļģijas aplī viņš aizvadīja savu debijas sacīksti Formulā 1 un tas bija pirms 21 gada. Turklāt Spa 1992.gadā vācietis izcīnīja arī savu pirmo uzvaru Formulā 1.

“Spa ir kā mana viesistaba,” paziņoja Šūmahers. “Personīgi man tā noteikti ir trase numur viens pasaulē. Tas jau kļūst pārdabiski, ka tieši Spa man notiek visi īpašie gadījumi: debija, pirmā uzvara, tituls un turklāt vēl daudz lieliskas sacīkstes.”

Tāpēc šķiet tikai loģisksi un pareizi, ka arī savu 300-to Grand Prix sacīksti es svinēšu Spa trasē,” atzina Šūmahers, kuram šajā sezonā bijušas pietiekami daudz tehniskas problēmas un vajājušas neveiksmes. “Esmu lepns, ka kļūšu tikai par otro F1 pilotu vēsturē, kuram ir izdevies pārkāpt šim slieksnim. Nav šaubu, ka mums priekšā būs ļoti jauka nedēļas nogale, jo nevar aizmirst, ka arī pērn šeit mums bija ļoti labs sniegums.”

Jāatzīmē, ka otrs pilots, kurš ir pārkāpis šai 300 GP posmu robežai ir Rubenss Barikello, kura kontā 326 GP sacīkstes. Interesanti, ka brazīlietis Spa trasē 2010.gadā aizvadīja savu 301.GP posmu.

Tostarp Šūmahers Beļģijas GP sacā karjerā ir uzvarējis sešas reizes – vairāk nekā jebkurš cits pilots. Līdz šim F1 karjerā vācietis ir piedalījies 299 GP posmos, lai gan divos no tiem nav izgājis uz starta: 1996.gada Francijas GP viņam radās dzinēja problēma jau iesildīšanās aplī, bet 1999.gada Lielibritānijas GP viņs’nepiedalījās atkārtotajā startā.

1 KOMENTĀRS

  1. Varbūt nedaudz ne par tēmu, bet besī ārā tā formālā statistika – ja tu redz’ neesi startējis atkārtotā startā, tad it kā vispār neesi piedalījies sacīkstē. Pilnīgs stulbums! Ja ir notikusi kvalificēšanās sacīkstei un braucējs svētdien ir izripojis uz starta, tad viss – dalība ir jāieskaita! Kāda gan starpība, ka procedūra 2., 3. vai 5. reizi sākta no jauna! Ja esi bijis starta laukumā – dalība ir notikusi!