Latvijas rallija čempionāta (LRČ) priekšpēdējā posmā rallijā “Kurzeme 2012” (24.08. – 25.08.) uzvaru izcīnīja Anda Neikšāna/ Pētera Dzirkala ekipāža, nostiprinoties čempionāta trešajā pozīcijā. Kopumā rallijs izvērtās gana sarežģīts un notikumiem bagāts.

Kā ierasts LRČ tad ārākie bija N4 klases braucēji. Līdzjutēji ar nepacietību gaidīja Kaspara Koitlas un Jāņa Vorobjova ekipāžu cīņu, jo tieši šie piloti cīnās par N4 klases čempiona titulu. Jau no pirmajiem sacīkšu ātrumposmiem ātra bija Kaspara Koitlas ekipāža, tomēr lieliski brauca arī Alekseja Lukjaņuka un Anda Neikšāna ekipāžas. Faktiski starp šīm ekipāžām izvērtās cīņa par uzvaru rallijā. Diemžēl Lukjaņuks bija spiests izstāties otrās dienas sākumā. Tikmēr Jāņa Vorobjova/ Guntara Zicāna ekipāža no uzvarētāja Anda Neikšāna atpalika vairāk nekā 30 sekundes un ierindojās ceturtajā vietā atpaliekot no vēl viena igauņa Sīma Plangi. Kopumā par sacensību spriedzi liecina arī fakts, ka ātrumposmos N4 klasē uzvarēja 6 dažādas ekipāžas. Kopumā pirms pēdēja posma cīņā par titulu priekšrocības ir ieguvis Kaspars Koitla, kurš Jāņa Vorobjova ekipāžu apsteidz par 5 punktiem.

R4 klasē startēja 4 piloti un spilgtākās cīņas notika starp Vasīlija Grjazina un Jāņa Feldmaņa ekipāžām. Pirmajā ātrumposmā uzvaru izcīnīja Vasīlijs Grjazins tomēr nākamajos sešos to izdarīja Jāņa Feldmaņa ekipāža un tas bija pietiekami, lai saglabātu vadību līdz pat rallija beigām. Trešo vietu izcīnīja Aleksejs Šemets.

A + klasē nestartēja viens no šīs klases ātrākajiem pilotiem Mārtiņš Svilis. Tomēr šeit startēja nenoliedzami ātrais Raimonds Kisiels. Raimonda Kisiela ekipāža izcīnīja uzvaras 9 ātrumposmos un līdz ar to arī pārliecinoši uzvarēja rallijā A + ieskaitē. Otrajā vietā finišēja Staņislavs Travņikovs, bet trešajā Miks Ernstons.

R2 klasē pārliecinošu sniegumu, kā jau visas sezonas gaitā, demostrēja Ralfs Sirmacis, kuram līdz titulam trūka vien 6 punktu. Izcīnot uzvaru klasē viņš vienu posmu pirms čempionāta finiša ir nodrošinājis sev čempiona titulu. Otrajā vietā rallijā “Kurzeme 2012” R2 klasē finišēja Mārča Ķenava ekipāža, bet trešajā vietā Emīla Blūma ekipāža.

2WD klasē un kopumā visā rallijā vienas ass piedziņā dominēja Dmitrijs Mjačins arī viņš jau ir nodrošinājis Latvijas kausu 2WD ieskaitē. Sacensību pirmajos posmos viņam nopietnu konkurenci sastādīja Jānis Berķis un Ivo Ķilpis. Tomēr viņi jau sacīkšu sākumā piedzīvoja izstāšanos, un līdz ar to Mjačins netraucēti tika līdz sacensību finišam. Sacensību finišā tuvākos sekotājus Edgaru Balodi/ Ivo Pūķi apsteidzot vairāk nekā par 4 minūtēm. Trešo vietu šajā klasē izcīnīja Guntis Lielkājis/ Vilnis Miķelsons.

Kopumā šajā rallijā dažādu iemeslu pēc izstājās 13 ekipāžas, šeit ir noskaidroti uzvarētāji jau divās ieskaites klasēs, bet pārējās ieskaitēs uzvarētājus uzzināsim pēdējā posmā. Latvijas rallija čempionāta pēdējais posms gaidāms septembra beigās Jūrmalas pusē. Tas būs rallijs “Latvija 2012”.