Foto: Sauber

Pēc Luisa Hamiltona gaidāmās pievienošanās “Mercedes” komandai, “McLaren” ilgi nav gaidījusi un jau šodien apstiprināja, ka 2013.gada sezonā tās sastāvā startēs Serhio Peress.

“F1LV

Meksikānis Peress divas sezonas ir pavadījis “Sauber” sastāvā un šogad jau vairākas reizes kāpis uz goda pjedestāla, tostarp septembra sākumā Itālijas GP viņš izcīnīja otro vietu, apsteidzot Fernando Alonso.

Iepriekš Peress tika saistīts ar vietu “Ferrari” komandā, kur meksikānis ir jauno pilotu akadēmijas biedrs, tomēr pat pēc otrās vietas Itālijā “Ferrari” prezidents Luka di Montidzemolo paziņoja, ka Peress nav gatavs tik nopietnam solim – pārejai uz “Ferrari”. Jāpiezīmē, ka “Ferrari” komanda visdrīzāk jau ir noslēgusi iepriekš aprunāto sadarbības līgumu ar Sebastianu Fetelu uz 2014.gadu un līdz ar to piesaistīt Peresu komandai Felipes Masas vietā uz vienu gadu nebūtu loģiski.

“Viņa iespaidīgais sniegums – trīs goda pjedestāli un ātrākais aplis Monako parādīja mums, ka Serhio ir ļoti ātrs un nobriedis pilots,” paziņoja “McLaren” boss Martins Vitmāršs.

“Es sajūsmā, par šo iespēju,” paziņoja Peress. “”McLaren” ir viens no izcilākajiem brendiem Formula 1 vēsturē. Es uzaugu kopā ar stāstiem par Airtonu Sennu, kurš izcīnīja neskaitāmas uzvaras “McLaren” sastāvā. Esmu ļoti pagodināts, ka šī komanda izvēlējās mani par Džensona komandas biedru 2013.gada sezonai.”

1 KOMENTĀRS

 1. es domāju, ka priekš sporta tas ir tikai ieguvums. mazliet izejot no rutīnas komandu sastāvos, arī skatītājiem būs interesantāk. kas attiecas uz Šumi, vai ies pensijā vai nē, to dzīve rādīs. Par naudas trūkumu braukšanai nevar sūdzēties, sponsori joprojām ir gatavi maksāt, jo tādu ikonu ir grūti atrast, kas nestu uzņēmuma vārdu uz formulas. nebrīnīšos, ka tuvākajā laikā tiks paziņots par viena gada līgumu ar, piemēram, Sauber (visreālākais variants gadījumā, ja neaiziet pensijā), jo Šūmja meneģere jau esot veikusi kaut kāda veida pārrunas ar pašu veco Sauberu + Šumim karjeras sākumā jau ir bijusi sadarbība ar sauberu, gan ne F1, bet nu tas nav noteicošais faktors. gaidam un ceram uz vēl kādiem interesantiem pavērsieniem komandu sastāvos.

 2. Ja Hamiltona pāreja uz Mercedes pēc pēdējo nedēļu tenkošanas nav nekāds pārsteigums (pēc principa – labāk 100 ļimoni rokā, nekā labākā mašīna kokā), tad Peresa pievienošanās McLaren ir krietni interesantāks pavērsiens. Turklāt rezultāts ir pilnīgi neprognozējams – sākot no meksikāņa izgāšanās līdz pat ļoti reālai iespējai jau nākamgad izcīnīt titulu. Redzēsim…

 3. būs jau labi. Zaubers nesen teica ka ņems šūmi ja šamais ir brīvs, a Telmex var iefiltrēt Zauberā Gutjeresu un visi laimīgi more or less. jo diezvai Kojebašī paliks jo viņam nav naudas un ne pārāk veiksmīga sezona padevusies uz Čiko Peresa fona. bet redzēsim – galvenais – BEIDZOT kautkāda vērā ņemama kustība notikusi miegainajā F1 pilotu istabiņā!!!

 4. P.S. domāju ka Šūmahers būs Sauberī – Karlosa Slima ādā būdams es diezvaj laistu šādu PR iespēju garām un nomaksātu Šūmja algu pretī prasot komandā ņemt ilgi atbalstīto jauno pilotu Gutjeresu. ļoti veiksmīgs gājiens šķiet – un nav par vari jālaužas līdzi Peresam uz McLaren. un vecais labais herr Saubers ar’ būtu LAIMĪGS man šķiet

 5. He hee, nu tad beidzot kaut kas jautrs. Hamis prom no Makiem ir OK, nekad man vinjsh tur nepatika, bet nu Peress… Nezinu, kaa jau te viens teica – rezultaati var buut visaadi. Interesanti arii buus redzeet Hami vienaa komandaa ar Rosbergu. Bet visinteresantaakais ir tas, ka nekad nebuutu domaajis, ka pienaaks taa diena, kad gribeeshu, lai Maikls veel brauc 😀 Laikam palieku vecs… 🙂 Bet varbuut tieshaam Sauberaa vieta atrastos?
  P.S Fetels Ferrari 2014? WTF? Tik droshi? Buushu kaut ko palaidis garaam.

 6. No vienas puses žēl, ka atkal ir pienācis moments, kad komandas līderis pamet Mclaren pēc ieilgušas neveiksmju sērijas (tā pat kā Kimi pirms pāris gadiem)…

  No otras puses – nevaru noslēpt savu prieku, jo šķiet ir izvēlēts labākais aizstājējs no iespējamajiem… tiesa gan ja man kāds vaicātu pirms šī paziņojuma, tad vairāk būtu licis uz di Restu (kurš arī nebūtu sliktākais variants)… nenoliedzami lielu lomu nospēlēja ģenerālsponsors, kas nāk līdzi Peresam, ņemot vērā, ka Vodafone visticamāk tā pat būtu pametuši Mclaren atbalstītāju rindas…

  kopumā viss labi – cerēsim ka Serhio spēs iet visu latīņamerikāņu elka Sennas pēdās iekš Mclaren 🙂

 7. Biju un būšu Hamiltona fans. Man viņa izvēle – lielāka nauda uzvaru vietā ir ļoti sāpīga. Mīļotā komanda vienmēr bijusi McLaren. Tāpēc nākošgad turēšu īkšķi arī par Peresu (uzskatu viņu par progresīvu, bet grūti prognozējumu braucēju). Batons ir labs pilots (māk taupīt riepas), bet viņš tomēr bija klasi zemāks un neinteresantāks par Hami. Vienmēr esmu bijis pret Šumi, bet pēdējā laikā palika viņu žēl. Jāatzīst, ka viņa braukšana lietus laikā (vismaz agrāk) bija kolosāla. Tāpēc ceru, ka viņam atradīsies vieta Sauberī.