Foto: Pirelli

Sadursme ar Fernando Alonso Japānas GP startā bija neizbēgama, uzskata Kimi Raikonens, kurš paziņoja, ka viņam nav bijis vietas trasē, lai izvairītos no čempionāta līdera formulas.

“F1LV

“Lotus” pilots Kimi Raikonens jau pirmajā līkumā piedzīvoja sadursmi ar Alonso, kurš mirkli vēlāk izslīdēja no trases un izstājās. Raikonens ar savas formulas priekšējo antispārnu aizskāra “Ferrari” formulas aizmugurējo riepu, kas strauji izlaida gaisu un Alonso saslīdēja. Tā rezultātā šobrīd Alonso ievērojamais pārsvars kopvērtējumā ir sarucis vien līdz 4 punktiem, jo uzvaru izcīnīja viņa tuvākais sāncensis Sebastians Fetels.

“Es atrados trases kreisajā malā visu laiku jau no paša starta,” paziņoja Kimi. “Viņš turpināja virzīties uz kreiso malu aizvien vairāk. Es centos vēl pavirzīties malā, taču man nebija, kur palikt. Viņi visi virzījās uz manu pusi un viņš uztriecās manas mašīnas priekšējam antispārnam. Man nebija iespēja vairs pavirzīties.”

Pats Raikonens sacīkstē spēja finišēt sestajā vietā un lai gan atzina, ka rezultāts nav izcils, mierinājums slēpjas faktā, ka izdevies samazināt atstatumu līdz čempionāta līderim Fernando Alonso – šobrīd “Lotus” pilots spānim zaudē 37 punktus.

“Jau šajā starta incidentā es zaudēju laiku un pozīcijas,” stāsta Raikonens. “Arī mūsu otrais boksu apmeklējums nebija pats veikmsīgākais un kopumā šī bija ļoti sarežģīta sacīkste. Labās ziņas ir tās, ka mums izdevās izcīnīt punktus un palikt cīņā par čempiona titulu. Sestā vieta nebija tā, uz ko mēs cerējām, taču mums nebija ātruma, lai cerētu uz labāku rezultātu.”

1 KOMENTĀRS