Izcīnot uzvaru Francijas rallijā, kas noslēdzās šodien, devīto reizi karjerā par WRC pasaules čempionu kļuvis “Citroen” komandas pilots Sebastians Lēbs. Tas viņam visticamāk ir pēdējais tituls karjerā.

Aizvadītajā nedēļā Lēbs pavēstīja, ka šī viņam ir pēdējā pilnā sezona čempionātā, līdz ar to tā bija pēdējā iespēja konkurentiem viņu pārspēt. Taču jau devīto sezonu pēc kārtas tas nav izdevies, turklāt savu pēdējo titulu francūzis izcīnīja savās mājās un atzīmējot to ar uzvaru. Tas viņam jau 75. panākums karjerā.

Uz pjedestāla Francijā kāpa arī “Ford” pārstāvis Jāri-Mati Latvala un otrs “Citroen” otrs pilots Miko Hirvonens, kurš vienīgais kopvērtējumā vēl varēja panākt Lēbu. Latvala sākotnēji mēģināja cīnīties ar līderi, taču sestdienas rītā kļūdījās. Uz trešo vietu pretendēja arī Latvalas pārinieks Peters Solbergs, taču norvēģis sestdien avarēja, nogāžot elektrības stabu.

Uz pjedestālu varēja cerēt arī jaunais beļģis Tjerī Noivils, taču kļūda un sods atņēma viņam šādu iespēju. Ceturtā vieta vienalga ir viņa līdz šim labākais rezultāts WRC.

Pirmo sešinieku noslēdza citi jaunie talanti – norvēģis Madss Estbergs un Ots Tanaks no Igaunijas. Tanaks arī uzvarēja “Power Stage” etapā, tiekot pie papildus punktiem.

Tikmēr pirmo punktu karjerā savā WRC debijā ieguva Sebastians Šardonē, kuru, tāpat kā savulaik Lēbu un Sebastianu Ožjē, atbalsta Francijas federācija.

Danijs Sordo, kurš iepriekšējās sezonās Francijā ieguva otro vietu, izstājās ar salauztu stūres iekārtu.

Francijas rallija rezultāti

Vieta Pilots Komanda Laiks
1. Sebastien Loeb Citroen 3h13m52.7s
2. Jari-Matti Latvala Ford + 15.5s
3. Mikko Hirvonen Citroen + 44.1s
4. Thierry Neuville Citroen Junior + 1m07.3s
5. Mads Ostberg Adapta Ford + 1m16.4s
6. Ott Tanak M-Sport Ford + 2m27.9s
7. Evgeny Novikov M-Sport Ford + 5m51.6s
8. Chris Atkinson Italia Mini + 6m42.4s
9. Martin Prokop Czech Ford + 8m46.8s
10. Sebastien Chardonnet FFSA Citroen + 8m59.7s