Attēls: F1.com

“Red Bull” slepenais ierocis, kas nodrošināja ievērojamu pārsvaru ātrajā Suzukas trasē, ir dubultā DRS sistēma.

“F1LV

Kamēr “Lotus” un “Mercedes” ar šo dubulto DRS jeb DDRD sistēmu eksperimentē un rotaļājas jau ilgāku laiku (“Lotus” kopš Vācijas GP), “Red Bull” izveidojuši savu krietni vienkāršāku versiju, kas uzreiz devusi rezultātu.

“Lotus” un “Mercedes” lielākās problēmas sagādā sistēmas ‘iegrožošana’ un efekta kontrolēšana, jo pārlieku strauja piespiedējspēka izmaiņas rada nestabilitāti mašīnas aizmugurē un arī neprognozējamus riepu nodiluma tempus.

Tostarp “Red Bull” šis jauninājums esot parādījies jau iepriekšējā posmā Singapūrā, tomēr tehniskie eksperti DDRS RB8 modelim pamanījuši tikai Suzukā. Adriana Ņūveja versijā sistēma tiek aktivizēta ar antispārna sekcijas kustību laikā, kad pilots izmanto DRS. Brīdī, kad parādās atvere (zīmējumā dzeltenā krāsā), gaisa plūsma caur sānu vertikālajām antispārna sekcijām un apakšējo horizontālo daļu nokļūst līdz difuzora centrālai 15cm sekcijai, uz kuru neattiecas aerodinamieskie ierobežojumi.

Jaunā DDRS sistēma Suzukā ļāva “Red Bull” sasniegt jaunus maksimālā ātruma rekordus kvalifikācijā, jo tad DRS sistēmu var izmantot bez ierobežojuma. Turklāt šis risinājums nesamazina piespiedējspēka līmeni, jo neizmaina antispārna sekciju leņķi vai formu kā citos gadījumos. Tādejādi “Red Bull” piloti to varēja izmantot ātrajos Suzukas līkumos, nebaidoties par piespiedējspēka zudumiem.

1 KOMENTĀRS

  1. Kaitina šo jauninājumu aizliegšana. Izdomā ko inovatīvu, tā nākamajā sezonā tas būs aizliegts. F1 ir auto sporta virsotne un šeit būtu jāģenerē jaunas un trakas idejas, bet ne to apspiešanu. Lai vai kā, bet F1 vispirms ir komandu/konstruktoru sporta veids. Tad jau saštancē vienādus vāģus un būs pilotu čempionāts, kurā tad arī redzēsim kas ir kas.