Foto: Aldis PutniņšDaiļā dzimuma pārstāve Moniša Kaltenborna kļuvusi par jauno “Sauber” komandas vadītāju, bet no amata atkāpies šīs F1 komandas dibinātājs un līdzšinējais boss Peters Zaubers.

Zaubers komandas vadītāja pienākumus pildīja kopš 1993. gada, kad tā debitēja Formulā 1. Oficiāli no šī amata šveicietis atvadīsies 13. oktobrī, savā 69. dzimšanas dienā.

41 gadu vecā Kaltenborna, kas komandā jau iepriekš ieņēmusi atbildīgus amatus, ir arī tās līdzīpašniece – viņai pieder 33,3% no vienības akcijām. Viņa kļuvusi par pirmo sievieti vēsturē, kas vada kādu no F1 komandām.

Kaltenborna jau iepriekš ieņēmusi Zaubera vietu atbildīgajā krēslā, kad Zaubers nav spējis pats ierasties uz F1 posmiem. Pēdējo reizi tas notika iepriekšējās sacensībās Japānā, kur vienības pilots Kamui Kobajaši ieguva necerēti augsto trešo vietu. Komandā viņa strādā kopš 2000. gada.

Zaubers gan nedosies pensijā pavisam, turpmāk pildot direktoru padomes prezidenta pienākumus “Sauber Group” galvgalī.

1 KOMENTĀRS

  1. Es gan šajā faktā nesaskatu neko ievērības cienīgu, ja nu vienīgi vēsturei noderēs vārdu salikums “pirmo reizi”. Lūk, ja kaut kas tāds būtu noticis vēl līdz 80-tajiem gadiem, kad F1 komandas vadīja izteikti spilgtas personības, kuras (alegorijās runājot) līdz kauliem bija piesūkušās ar benzīna smaržu, tad tas būtu kas īpašs. Taču tagad F1 komanda pēc būtības ir parasts biznesa uzņēmums un nekas vairāk. Latviski tas sauktos SIA “Sauber”… 😀