Foto: Honda Racing

“Honda” kompānija, kas aizgāja no Formula 1 čempionāta 2008.gadā, varētu atgriezties, taču tikai tādā gadījumā, ja jaunie tehniskie noteikumi izrādīsies veiksmīgs risinājums.

2008.gada izskaņā Japāņu kompānija aizgāja no F1 un pārdeva savu komandu Rosam Braunam, kurš uz tās bāzes izveidoja “Brawn GP” vienību un 2009.gadā izcīnīja abus čempiona titulus. Tomēr “Honda” aiziešana varētu būt tikai pagaidu, jo kompānijas attīstības nodaļas vadītājs Jošiharu Jamamoto ir atzinis, ka durvis pilnībā nav aizvērtas.

“No personīgā viedokļa es ļoti mīlu sacīkstes, taču Formula 1 prjekts ir ļoti apjomīgs, tā ir autosporta virsotne un prasa no kompānijas lielus resursus,” skaidroja Jamamoto. “Tomēr tā ir taisnība – mēs sekojām šīm sacīkstēm un ceram, ka kādu dienu atkal varēsim būt to sastāvdaļa. Nedomāju, ka mēs varētu šobrīd atgriezties, taču potenciāla iespējamība parādītos, ja jaunie noteikumi izrādītos veiksmīgi.”

Jamamoto uzreiz norādīja, ka tās ir viņa personīgās domas un nereprezentē kompānijas oficiālo nostāju. Šobrīd “Honda” īstermiņa mērķis ir gūt panākumus WTCC čempionātā, kur japāņu kompānija nākamajā sezonā uzsāks pilnvērtīgu programmu.