Foto: FIAWEC.com

“Toyota” komanda ir izcīnījusi savu otro uzvaru no piecām šī gada WEC čempionāta sacīkstēm.

Turklāt “Toyota” panākums tika sasniegts māju posmā – Fudži trases 6 stundu sacīkstē Japānā, kur aizraujošā cīņā tika pārspēta “Audi” komanda.

“Toyota” sastāvā ar “TS030 HYBRID” modeli pie panākuma tika Alekss Vurcs, Nikolā Lapjērs un mājnieks Kazuki Nakadžima. Šī ekipāža par 11 sekundēm pārspēja “Audi R18 e-Tron quattro”, kuru pilotēja Andrē Loterers, Benuī Trelujē un Marsels Faslers. Trešajā vietā ierindojās vēl viena “Audi” ekipāža ar pieredzējušajiem pilotiem Alanu Maknišu un Tomu Kristensenu.

“Toyota” un vadošās “Audi” ekipāžas cīņa bija ļoti sīva līdz ceturtajai stundai, kad Trelujē piedzīvoja sadursmi ar GTE klases “Aston Martin” mašīnu. “Audi” bija jānomaina priekšējā daļa, tomēr komanda nezaudēja daudz laika, jo trasē devās drošības mašīna. Vēlāk gan Trelujē tika sodīts ar apstāšanos boksos par šīs sadursmes izraisīšanu. Tā rezultātā “Audi” atkrita 50 sekundes aiz “Toyota” un tikai ar riskantu boksu apmeklējuma un riepu stratēģiju pēdējās stundas laikā spēja samazināt japāņu komandas pārsvaru. Taču Nakadžima bija iekrājis pietiekami lielu pārsvaru pēdējā nogrieznī, lai pagūtu nomainīt riepas un palikt sacīkstes vadībā.

Pēdējais šīs sezonas WEC čempionāta posms notiks 28.oktobrī Šanhajas trasē Ķīnā.