Foto: DTM.com

DTM sezona tuvojas noslēgumam un šīs nedēļas nogalē Hokenheimas trasē tiks noskaidrots jaunais čempions.

“F1LV

Arī Formula 1 līdzjutējiem nevajadzētu palaist garām notikumus DTM čempionātā, kur startē vairāki bijušie F1 piloti un no kura Formula 1 čempionātam pievienojās Pols di Resta pēc triumfa DTM 2010.gada sezonā.

Pirms pēdējā posma Vācijā, Hokenheimas trasē par DTM titulu reāli cīnās divi piloti Gerijs Pafets un Bruno Špenglers, kamēr Džeimijam Grīnam ir tikai ļoti teorētiskas izredzes.

Pafets pārstāv HWA komandu, kas startē ar “Mercedes” mašīnām un turklāt brits ir “McLaren” F1 vienības testu pilots jau kopš 2006.gada, kad gadu iepriekš Pafets bija izcīnījis savu pirmo DTM titulu. Pēdējos gados gan Pafetam neveicās – 2009. un 2010.gadā viņš palika otrais kopvērtējumā, bet pērn ieņēma tikai 7.vietu.

Tostarp Francijā dzimušais kanādietis Bruno Špenglers pēc 7 sezonām DTM sērijās “Mercedes” sastāvā pērn pievienojās BMW projektam un spēja uzreiz pirmajā sezonā iesaistīties cīņā par titulu. Līdz šim viņa augstākie panākumi DTM kopvērtējumā bija 2.vieta (2006. un 2007.gadā) un 3.vieta (2010. un 2011.gadā).

Līdzšinējos DTM sezonas deviņos posmos Gerijs Pafets ir izcīnījis 127 punktus un divas uzvaras, bet Bruno Špenglers 124 punktus un 3 uzvaras. Šogad reizi jau notika sacīkste Hokeheimā un toreiz uzvarēja Špenglers, kamēr Pafets palika otrais. Ja viss notiks pēc līdzīga scenārija, tad par čempionu kļūs kanādietis, jo abus kopvērtējumā šķir tikai 3 punkti.

Nelielu ieskatu DTM specifikā sniegs Mika Hakinens, kurš DTM startēja no 2005. līdz 2007.gadam