Pasaules čempions Sebastians Lēbs atrodas sacensību vadībā pēc ceturtdienas vakarā aizvadītajiem pirmajiem diviem Sardīnijas WRC rallija ātrumposmiem.

Lai gan ceturtdien sportistiem bija jāveic tikai divi “dopi”, katrs no tiem bija vairāk kā 28 km garš, kā rezultātā “Citroen” komandas braucējiem izdevies izveidot nelielu pārsvaru pār citām ekipāžām. Lēbs, kurš uzvarēja pirmajā ātrumposmā atrodas vadībā, kamēr viņa komandas biedrs Miko Hirvonens bija ātrākais otrajā posmā un šobrīd ieņem otro vietu, zaudējot francūzim tikai 1.1 sekundi.

“Ford” vienības pārstāvis Petes Solbergs šobrīd ierindojas trešajā vietā, zaudējot līderim nepilnas 14 sekundes. Sportists atzina, ka pieļāvis kļūdu, izvēloties vakara posmā, kas notika satumstošā trasē, nebraukt ar papildus gaismām. Starts aizkavējās astoņas minūtes un šī iemesla dēļ Solbergs pustumsā esot zaudējis svarīgas sekundes.

Viņa pāriniekam Jāri-Mati Latvalam rallijs sācies vēl daudz neveiksmīgāk – pēc uzvaras kvalifikācijā, soms izvēlējās doties trasē pirmais, taču jau SS1 zaudēja 15 sekundes, bet SS2 pēc veiktiem desmit kilometriem nolauza riteni un šobrīd atrodas jau 42 sekundes aiz Lēba, sestajā pozīcijā.

Šodien sportisti veiks sešus ātrumposmus, ar kopējo garumu 117 km.

Sardīnijas rallija rezultāti pēc SS2

Vieta Pilots Valsts Komanda Laiks
1. Sebastien Loeb FRA Citroen 37:59.1
2. Mikko Hirvonen FIN Citroen +1.1
3. Petter Solberg NOR Ford +13.9
4. Thierry Neuville BEL Qatar Citroen +26.2
5. Mads Ostberg NOR Adapta Ford +33.5
6. Jari-Matti Latvala FIN Ford +42.1
7. Evgeny Novikov RUS M-Sport Ford +51.2
8. Chris Atkinson AUS Mini Portugal +1:28.9
9. Ott Tanak EST M-Sport Ford +1:31.4
10. Martin Prokop CZE Czech Ford +1:48.2