Visu laiku labākais rallija pilots Sebastians Lēbs, kurš šogad aizvada pēdējo pilno sezonu WRC čempionātā, gatavojas garai karjerai WTCC šosejas sacīkstēs.

“Varbūt es pavadīšu WTCC pat divdesmit gadus,” britu žurnāls “Autosport” citē Lēbu. “Zinu, ka tur startē piloti, kuriem ir pāri piecdesmit. Nezinu, cik ilgi braukšu es, taču pagaidām noteikti turpināšu piedalīties sacīkstēs.”

“F1LV

Pagājušās nedēļas nogalē Lēbs sacentās Francijas GT čempionāta noslēdzošajā posmā Pola Rikāra trasē, abos braucienos (pāri ar Žilu Vanelē) izcīnot trešās vietas. Viņa rīcībā bija “McLaren MP4-12C” un šādā veidā Lēbs, kurš startējis arī Lemānā, turpināja krāt pieredzi šosejas autosacīkstēs.

“Autosportā man patīk tas, ka nekad nav garantēta uzvara,” viņš saka. “Tas ir tā, it kā vienmēr būtu jāsāk viss no jauna. Un tas ir ļoti aizraujoši.”

Taču Lēbs neslēpj, ka nākamajā sezonā, kad plānots aizvadīt vairs tikai dažus WRC posmus, sāpīgākais būs necīnīšanās par kārtējo titulu. Taču viņš plāno turpināt startus arī GT sacīkstēs un gatavošanos WTCC sacīkstēm kopā ar “Citroen”. Pirmo pilno sezonu pasaules čempionātā salonmašīnām Lēbs visticamāk aizvadīs 2014. gadā.

1 KOMENTĀRS

    • Tev vārdu salikums ”Vācijas salonautomobīļu čempionāts” neko neizsaka? Tas, ka tur brauc tikai Audi, Mercedess un BMW tev šķiet tikai sakritība? 😀
      Jā, ar DTM plāno kopā saaugt arī Japānas čempionāts, taču tas ir ar speciālu vienošanos. No malas neviens francūzis nevar ienākt DTM.