Norvēģu pilots Madss Estbergs pēc aizvadītās pirmās sacensību dienas Spānijas WRC rallijā ierindojas pārliecinošā pirmajā vietā.

Piektdien sportistiem pasaules čempionāta pēdējā posmā bija jāaizvada seši ātrumposmi – visi uz grants seguma. Lietus apstākļos “Adapta Ford” komandas pārstāvim Estbergam izdevās nokļūt pārliecinošā vadībā, taču dienas izskaņā uz otro vietu pacēlās Sebastians Lēbs no “Citroen”, kurš žūstošā trasē jau spēja pabraukt ātrāk.

“F1LV

Lai gan abu starpā šobrīd ir 27 sekundes, turpinājums Estbergam nebūs viegls – šodien un rīt Spānijas rallijā ātrumposmi notiks uz asfalta un šādos apstākļos Lēbs nav ticis pārspēts jau gandrīz dekādi. Estbergs izteicies, ka nemaz necer saglabāt vadību līdz finišam, jo tagad par favorītu atkal kļūs Lēbs.

Pirmajā trijniekā, atpaliekot mazāk par minūti, atrodas arī “Ford” pārstāvis Jāri-Mati Latvala, kura komandas biedrs Peters Solbergs jau SS2 piedzīvoja avāriju, kamēr ceturto pozīciju ieņem Miko Hirvonens no “Citroen”. Ļoti ātrs piektdienas pirmajā daļā bija igaunis Ots Tanāks, taču vakarā viņš no otrās vietas atkrita uz piekto, daļēji pateicoties problēmām ar bremzēm.

Septīto vietu WRC debijā ieņem Hans Veijss ar “Citroen”, ko iepriekš pilotēja Nasers Al-Atija.

Savukārt jau pirmajā sacensību dienā avarēja Jevgēņijs Novikovs, kurš iepriekš bija uzvarējis vienā no ātrumposmiem un pacēlies uz piekto vietu.

Spānijas rallija rezultāti pēc SS6

1. Mads Ostberg (Adapta Ford) 1:41:32.4
2. Sebastien Loeb (Citroen) +27.2
3. Jari-Matti Latvala (Ford) +47.0
4. Mikko Hirvonen (Citroen) +1:02.6
5. Ott Tanak (M-Sport Ford) +1:10.8
6. Craig Breen (Kel-Tech Ford) +6:00.9
7. Han Weijs (Qatar Citroen) +6:08.5
8. Jarkko Nikara (Prodrive Mini) +8:20.0
9. PG Andersson (Proton) +9:42.4
10. Evgeny Novikov (Autotek Ford) +10:59.5