Brazīlijas GP sestās starta vietas ieguvējs Pastors Maldonado saņēmis sodu, līdz ar to F1 titula pretendentam Fernando Alonso svētdien būs iespēja startēt no septītās vietas.

Tiesneši Maldonado piešķīruši desmit starta pozīciju sodu par trešo brīdinājumu šīs sezonas laikā. Iepriekš “Williams” pilots tika brīdināts par Heiko Kovalainena bloķēšanu Ķīnā un sadursmes izraisīšanu ar Serhio Peresu sacensībās Lielbritānijā. Interlagušas trasē Brazīlijā viņš kvalifikācijas otrajā daļā neieradās uz svēršanās kontroli, par ko saņēma jau trešo brīdinājumu šogad un automātiski arī starta vietu sodu.

“F1LV

Tas nozīmē, ka F1 titula kandidāts Fernando Alonso rīt startēs pa vienu pozīciju augstāk – septītais, kas gan jebkurā gadījumā nozīmē sacensību sākšanu no ceturtās rindas. Lai tiktu pie uzvaras čempionātā, Alonso rīt, kā minimums, jāizcīna trešā vieta, taču tādā gadījumā Sebastians Fetels nedrīkst izcīnīt punktus. Ja Alonso finišē otrais, Fetels nedrīkst finišēt augstāk kā astotais, savukārt, ja Alonso uzvar, viņam jācer, ka Fetels finišā nebūs augstāk par piekto vietu.

Jāpiemin, ka “Ferrari” komanda atklāti noliegusi iespējamo Felipes Masas tīšu sodīšanu ar starta vietu zaudēšanu, kā tas notika iepriekšējā posmā ASV. Tagad šāda stratēģija Alonso garantētu startu jau no sestās vietas, taču jāatceras arī, ka sacensības norisinās Masas dzimtenē Brazīlijā.

Brazīlijas GP starta kārtība

1. rinda
1. Hamilton (McLaren)
2. Button (McLaren)
2. rinda
3. Webber (Red Bull)
4. Vettel (Red Bull)
3. rinda
5. Massa (Ferrari)
6. Hulkenberg (Force India)
4. rinda
7. Alonso (Ferrari)
8. Raikkonen (Lotus)
5. rinda 9. Rosberg (Mercedes)
10. Di Resta (Force India)
6. rinda 11. Senna (Williams)
12. Perez (Sauber)
7. rinda 13. Schumacher (Mercedes)
14. Kobayashi (Sauber)
8. rinda 15. Ricciardo (Toro Rosso)
16. Maldonado (Williams)
9. rinda 17. Vergne (Toro Rosso)
18. Grosjean (Lotus)
10. rinda 19. Petrov (Caterham)
20. Kovalainen (Caterham)
11. rinda 21. Glock (Marussia)
22. Pic (Marussia)
12. rinda 23. Karthikeyan (HRT)
24. De la Rosa (HRT)

 

1 KOMENTĀRS

 1. vai redaktori var paskaidrot, kā tas ir iespējams? cik atceros kādreiz, kad bija vecā labā 12 apļu un vienas stundas kvalifikācija, tad svēršanās notika izlozes kārtībā… Ja joprojām notiek izloze, tad kā iespējams, ka pilots vienk. uzmet izlozes rezultātus… vai arī kā komanda uzmet izlozes rezultātus… un ja pat vairāk nav izloze un ir rindas kārtība, tad kā vispār tas viss ir iespējams?

  Vienu vārdu sakot – kā (es atvainojos) ELLĒ tas ir iespējams, ka kāds pilots neierodas uz svēršanos?!?!?!

  • Tur ir ta kad cilveki brauc kvalifikaciju tad pec tas vai tas laika (parasti pec tas) tiesnesi norada automasinam kuram izlases karta janosveras un tad to ari dara. Bet si bija viena no retajam reizem.ka sversanos bija jaieroads kvalifilacijas vidju un tas braucejiem nav ierasti. Varbut tapec vins palaida garam.

   Jo statos tas pats gandriz notika ar weberu bet pec kvalifilacijas un lai nedabutu sodu redbull komanda stuma cauri visiem boksiem uz boksu sakumu lai nosvertu.

  • ir izlozes kārtībā, tikai par “izlozes rezultātiem” ziņo nevis uz boksiem: “nu kad jums brīvs brīdis, ienākiet nosvērties”, bet gan tad, kad pilots brauc boksos, ar gaismas signālu. Maldonado saka, ka signāls bija par vēlu, ātrums par lielu.

   • Nebij pa velu sky partina visus ierakstus no onboard no sanas signals bija skaidri redzams + vel staveja dzeks ar paceltu roku noradit ka jagriez pa kreisi. Bet maldo ka karalis pabrauca garam

 2. Nu ko Massam startā jāizlec priekšā Vetelam, jānominstinās un Alõ abus jāapdzen …
  Kaut kā interesanti – lielāko daļu sezonas Massam nu tāāāā negāja, bet tagad, kad Ferrari redz, ka pēdējais laiks Massam mēģināt atņemt punktus Vetelam, tā šis pēkšņi kvalificējas vairākas vietas priekšā ģeniālajam Alonso jau otro posmu pēc kārtas … Protams, tas ir mans subjektīvais viedoklis, bet iepriekšējā posmā Massa man šķiet, ka “sēdēja” aiz Alonso, a būtu startējis kā pienācās – no sestās vietas, būtu uz pjedestāla kā likts …

  • Piekritu tev. Vienigi man liekas divaini tas ka sezonas vidu alonso kvalificejas labak pa masu tad tik samejo slave cik vins genials pilots un ka vins no masinas izspiez visu. Jo redziet masa neko nevar. Bet kad tagad masa apsteidz alonso tad vairs neviens nesaka ka masa ir genialais pilots kurs visu mak. Tagad saka vot redziet cik slikta masina alonso un vins cinas ar red bull ja vjns ir pelnijis so titulu.

   Sanak tiri jociga nostaja tiem atbalstitajiem un komentegajien

 3. Žēl, ka Šūmim pēdējā sacīkstē tā arī neizdosies tikt uz pjedestāla.Kā nekā mans favorīts vairāk kā 10 gadus.Visiem nolicējiem-savas domas paturiet pie sevis.
  Prieks par Masu! Cerams beidzot atguvies.
  Sakarā ar titulu-novēlu visiem līdzjutējiem šodien tik pat interesantu sacīksti kā 2008 gadā! Toreiz biju par Masu un šoreiz esmu par Alonso( lai kā man viņš nepatiktu ). Neesmu izteikts Ferrari fans, bet patīk, ka iedzinēji veic brīnumus!
  P.S. Kā jau minēju-novēlu interesantu sacīksti.Priekšnoteikumi ir- interesants starta izkārtojums un vēl gaidāmais lietus. Nebūs interesanti, ja kāds no predentiem kā sāks tā arī uzreiz viss būs skaidrs. Mums vajag spriedzi līdz pēdējam līkumam!!!