Foto: Red Bull/Getty

“Ferrari” prezidents Luka Di Montidzemolo ir atzinis, ka ir vīlies par Mihaela Šūmahera rīcību Brazīlijas GP sacīkstē, kur vācietis bez cīņas palaida garām Sebastianu Fetelu.

“F1LV

Šūmahers, kurš savulaik no 1996. līdz 2006.gadam startēja “Ferrari” sastāvā un izcīnīja piecus čempiona titulus, Interlagosas sacīkstē palaida garām savu tautieti Fetelu, kurš tobrīd mēģināja atgūt starta incidentā zaudētās pozīcijas. Luka di Montidzemolo atzina, ka gaidījis no Šūmahera ko vairāk pēc kopīgi pavadītā laika.

“Es no Mihaela Šūmahera pēdējā sacīkstē biju gaidījis kaut ko vairāk,” paziņoja Montidzemolo. “Viņam ar mūsu komandu ir ļoti ciešas saites – kopā esam piedzīvojuši neaizmirstamus mirkļus.”

Tostarp kamēr daudzi kritizē Šūmaheru par šo rīcību pēdējā sacīkstē, viņa brālis Ralfs un arī “Pirelli” testu pilots Haime Algersuari ir atbalstījuši vācieša rīcību.

“Sebastians jebkurā gadījumā bija ātrāks un viņš (Mihaels) nevēlējās nostāties ceļā un palielināt risku,” paskaidroja Ralfs Šūmahers, kurš startē DTM sērijās. “Tieši tā rīkojas taisnīgi sportisti.”

“Ja es būtu startējis Sanpaulu “Mercedes” sastāvā, arī es palaistu garām savu tautieti Fernando Alonos, kurš tobrīd cīnās par trešo titulu,” paziņoja Haime Algersuari. “Gan jau kādu dienu arī Fernando līdzīgos apstākļos saņems šādu laipnību, kas šoreiz palīdzēja Sebastianam.”

1 KOMENTĀRS

 1. Ne Vetels, ne Šumis nav vainīgi, ka Alō divas reizes pēc kārtas izstājās sacīkšu sākumos un pēdējos divos posmos kvalificējās velnszin kādās vietās un par uzvarām pacīnīties tā īsti nespēja …
  Šūmi titulu cīņās arī nereti nav laiduši garām pat par apli atpaliekoši tipi, kurus Šūmis riktīgi pārspējis iepriekšējos gados – Hils ir bijis nelaipns, Kulthards toreizs, kad Beļģijā Šūmis viņā ietriecās arī, manuprāt, veicināja šo notikumu – atrasdamies ideālajā traektorijā ar supermazu ātrumu pie tik drausmīgas redzamības … utt utt … Un Šūmis aizejot parādīja, ka nav cūka, kurš kādam te tagad kaut ko baigi iegriezīs !
  Te nu Ferrari Boss neforši izteicās … Un Vetels tiešām bija ātrāks. Pašiem, pašiem jāveido savs rezultāts nevis jāgaida, ka puse mašīnu galveno konkurentu čakarēs … Pietiek jau, ka Massa pamatīgi strādāja priekš Alonso !

 2. Lukam vajadzētu izskaidrot, ka nav korekti censties bijušā darba devēja intereses stādīt augstāk par īsteno āriešu brālības interesēm 😀 😀 😀
  Tas būtu tas pats, ja, piemēram, Karsums izslidotu Latvijas – Zviedrijas izlašu spēlē vienatnē pret Telkvistu un speciāli neiemestu golu, jo Mikaels redz’ ir komandas biedrs Dinamo 😀

 3. Nez ko teiktu, ja Fetela vietā būtu bijis Alonso un Šūmahers būtu cīnījies līdz milimetram līdzīgi kā ar Raikonenu? Tad noteikti cita valoda, ka šitā riskēt nevar un čempiona titula kandidāts jāpalaiž garām mierīgāk…

 4. Notikums, protams, ir ļoti neviennozīmīgi vērtējams un atskaņas par to – ļoti provokatīvas. Savukārt mūsu komentētāju ārkārtīgi subjektīvie spriedumi ir ar pamatīgu demagoģijas piedevu. Katrs pagriež kā nu viņam tajā brīdī izdevīgāk. Un dara to ar apskaužamu pārliecību.

   • Centīšos būt pacietīgs un paskaidrot.
    No vienas puses – varbūt ir labi, ja sacīkstēs tevi kādas citas komandas pārstāvis (un šajā gadījumā ne viens vien) palaiž garām bez cīņas vienkārši tāpat, pa draugam, par skaistām acīm, jo taču redzams, ka tu steidzies. Atšķirībā no pārējiem sacīkšu dalībniekiem, kuri, protams, nekur nesteidzas, bet atrodas trasē vienkārši tāpat. Tā teikt, pilda statistu lomu. Hmm.. ak, nē! Gluži statisti viņi tomēr nav, jo, redz, ne jau visus šie laiž garām vienkārši tāpat.

    No citas puses – kāds cits (pilots, komandas darbinieks, līdzjutējs) savukārt šajā gadījumā var saskatīt nesportisku rīcību. Tā teikt, kādēļ daži piloti var atļauties necīnīties un laist garām (tas protams neattiecas uz KOMANDAS biedriem), savukārt citi ir spiesti apzinīgi vālēt pa trasi līdz pēdējam aplim, lai arī sezonas kopvērtējumā viss jau ir skaidrs (attiecībā uz šiem pilotiem – laidējiem).

    Vēl duālāku šo notikumu dara tas, ka šie paši taisnprātīgie komentētāji līdzīgu situāciju ar Petrovu un Alonso vērtēja “nedaudz” savādāk…