Somu rallija pilots Juho Hanninens nākamo sezonu uzsāks WRC komandas “M-Sport” sastāvā, ziņo britu izdevums “Autosport”.

Iepriekšējās sezonās Hanninens pārstāvēja “Škoda” rūpnīcu, startējot dažādos vadošajos rallija čempionātos. Laikā no 2010. gada viņš kļuva par IRC un ERC, kā arī S-WRC čempionu, bet kopš piektdienas ir atbrīvojies no līgumsaistībām. Šobrīd Hanninenam ir 31 gads.

“F1LV

Pašlaik zināms, ka Hanninens aizvadīs pirmos divus WRC posmus. Viņa līdzšinējais stūrmanis Miko Markula nākamajā sezonā asistēs Andreasam Mikelsenam, kurš startēs “Volkswagen” sastāvā, bet paša Hanninena jaunais stūrmanis būs Tomi Tuominens, kurš iepriekš startējis kopā ar tādiem pilotiem kā Tonijs Gārdemeisters, Juha Salo un Sebastians Lindholms.

Ar WRC tehniku pasaules čempionātā Hanninens startējis četras reizes, labāko rezultātu, astoto vietu, sasniedzot 2007. gada Sardīnijas rallijā ar “Mitsubishi Lancer WRC”. Nākamajā sezonā viņa rīcībā pirmo reizi būs “Ford Fiesta RS WRC” sacīkšu auto.

“Škoda” komandā Hanninena vietā tikmēr startēs uzlecošā somu rallija zvaigzne Esapekka Lappi, kurš šogad kļuva par Somijas čempionu, uzvarot pilnīgi visos posmos. “Škoda” sastāvā 21 gadu vecais Lappi debitēja septembra beigās notikušajā Eiropas čempionāta posmā Polijā, uzreiz izcīnot uzvaru absolūtajā ieskaitē. Nākošgad Lappi brauks WRC-2 čempionātā (pašlaik pazīstams kā S-WRC).