“Porsche” komanda paziņojusi par plāniem jau 2014. gadā startēt Lemānas 24 stundu sacīkstē ar jaunu prototipu un cīnīties par uzvaru absolūtajā ieskaitē.

Leģendārā vācu rūpnīcas komanda Lemānā atgriezīsies jau nākošgad, kad ar sacīkšu auto “Porsche 911 RSR” mēģinās uzvarēt GTE klasē.

Vēl pēc gada “Porsche” jau plāno sastādīt konkurenci “Audi” un “Toyota” rūpnīcām prestižākajā kategorijā LMP1, tātad iesaistīties cīņā par uzvaru absolūrajā ieskaitē. Tāpat 2014. gadā “Porsche” plāno piedalīties WEC pasaules čempionātā, kas notiek visas sezonas garumā.

Atjaunotā rūpnīcas komanda bāzēsies “Porsche” izpētes centrā Vācijas pilsētā Veisahā. Uzbūvēt jaunu LMP1 prototipu nav viegls uzdevums, tādēļ nācies paplašināt rūpnīcas telpas, uzbūvējot jaunu darbnīcu un biroju kompleksu. Projektu pārraudzīs Frics Ercingers, kurš par paveikto ziņos “Porsche” motoru sporta nodaļas vadītājam Hartmutam Kristenam.

Jauno LMP1 prototipu pirmo reizi plānots izmēģināt jau 2013. gada vidū.

“Porsche” rūpnīca ir panākumiem bagātākā visā Lemānas 24 stundu sacensību vēsturē – tās kontā ir 16 uzvaras absolūtajā ieskaitē. Pēdējo uzvaru “Porsche” ieguva 1998. gadā, taču kopš tā laika nav mēģinājusi panākumus atkārtot ne Lemānā, ne arī citās augsta līmeņa sacīkstēs, koncentrējoties galvenokārt uz mašīnu būvēšanu mazajām klasēm.

1 KOMENTĀRS