Foto: FIAWEC.com

Pēdējā Pasaules motoru sportu padomes sēdē tika pieņemtas vairākas interesantas noteikumu izmaiņas, kas attiecas uz FIA pakļautībā esošiem čempionātiem.

“F1LV

Runa ir par FIA Pasaules Izturības čempionātu jeb WEC un FIA Pasaules Salaonauto čempionātu jeb WTCC.

WEC mainīts kvalifikācijas formāts

Lai padarītu WEC kvalifikāciju aizraujošāju un pievilcīgāku skatītājiem, FIA kopā ar čemionāta organizatoriem “Automobile Club de l’Ouest” jeb ACO ir nolēmuši, ka nākamajā sezonā kvalifikācijas laiks tika aprēķināts saskaitot divu ekipāžas pilotu rezultātus. Turklāt rēķināti tiks divu pilotu divi labākie rzultāti un tātad galējais kvalifikācijas rezultāts sastāvēs no četriem apļa laikiem.

Tāpat ir atcelti treniņi, kas tradicionāli notika sacīkšu dienas rītā. Tas tiek darīts izmaksu ierobežošanas nolūkots un vienīgi Lemānas 24 stundu sacīkste saglabās savus rīta treniņbraucienus.

Tostarp ir palielināts minimālais dzinēju dzīves ilgums pirms tos ir atļauts pārbūvēt – no 30 līdz 50 darba stundām. LMP2 un GTE Am klasēs tiks ieviests riepu komplektu skaita ierobežojums.

Jāpiebilst, ka FIA ir apņēmusies līdz 2014.gada sezonas sākumam ar tehnisko noteikumu palīdzību ieviest stingru ekvivalenci starp dīzeļdzinēja un benzīna motora mašīnām LMP1 klasē.

WTCC pievilinās jaunus ražotājus

Arī WTCC čempionātā būs jauni tehniskie noteikumi, kuru mērķis ir izlīdzināt spēkus un pievilināt sērijām jaunus ražotājos jau no 2014.gada sezonas.

Super2000 klases tehniskie noteikumi tiks mainīti, lai nodorošinātu šīs klases mašīnām lielāku jaudu, mazāku minimālo svara limitu un atļautu lielāku brīvību aerodinamikas jomā.

Izmaiņu rezultātā, komandām un ražotājiem būs lielāka brīvība attīstīt savus modeļus, taču ierobežojumi budžeta ziņā saglabāsies, lai attīstītu konkurenti starp komandām un veicinātu jaunu ražotāju ienākšanu.

Pēc šīs sezonas WTCC čempionātu ir pametusi “Chevrolet” kompānija, kas dominēja pēdējos gados, tomēr vietā ir nākusi “Honda” un atgriežas arī LADA. Savukārt 2014.gadā līdz ar jaunajiem noteikumiem tiek baumots par iespējamo franču kompāniju “Citroen” un “Renault” ienākšanu.

Tāpat FIA apstiprināja izmaiņas 2013.gada WTCC kalendārā – nākamgad risināsies 12 posmi un no kalendāra ir pazudusi Kuritibas trase Brazīlijā.