F1 komandu vadītāju aptaujā par labāko 2012. gada sezonas pilotu atzīts vicečempions Fernando Alonso.

Lai gan ir pilnīgi skaidrs, ka “Ferrari” pilotam šogad nebija ātrākā formula, viņš uzvarēja trīs sacīkstēs, bet sezonas izskaņā tikai par trim punktiem atpalika no čempiona Sebastiana Fetela. Jau nereti internetā izskanējis viedoklis, ka Alonso šogad, vērtējot individuālās prasmes un sniegumu, bija labāks par Fetelu. Izrādās, tā domā arī F1 komandu vadītāji.

Aptauju veica britu žurnāls “Autosport”, liekot visu 12 komandu bosiem sastādīt viņuprāt labāko pilotu TOP 10. Izmantojot punktu sistēmu 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1, tika veikti aprēķini un noskaidrots labākais.

Tiesa, netiek atklāts, kā tieši balsojis kurš vadītājs, taču zināms, ka par Alonso kā labāko nobalsojuši astoņi no viņiem. Turklāt, piecu gadu laikā, kopš “Autosport” veic šo aptauju, nevienam nav izdevies iegūt tik pārliecinošu uzvaru. Alonso ieguva 269 punktus un par 71 punktu apsteidza otrās vietas ieguvēju Fetelu no “Red Bull” komandas. Alonso šo gadu laikā pirmo vietu F1 bosu acīs izpelnījies otro reizi, pirms tam arī 2010. gadā.

“Autosport” aptaujas rezultāti:

1. Fernando Alonso 269
2. Sebastian Vettel 198
3. Lewis Hamilton 177
4. Kimi Raikkonen 176
5. Jenson Button 104
6. Mark Webber 66
7. Nico Hulkenberg 50
8. Nico Rosberg 30
9. Sergio Perez 30
10. Felipe Massa 27

1 KOMENTĀRS

  1. Pilnīgi nepārsteidz šāds rezultāts. Man viņš krīt uz nerviem, bet to, ka viņam šogad no Ferrari izdevās izspiest 110%, nevar neredzēt.

    Puisis var gulēt ar tīru sirdsapziņu – ja kāds nav izdarījis savu darbu, tad tā ir pārējā Ferrari komanda, nevis viņš.

      • Vai massam tas palīdzētu kaut ko iegūt ja nepalaistu garām nē jo 7 paliktu tapat??? Cik reizes massa palaida garām alonso cik atceros laikam 2??? Kas izšķirās starp massu un alonso sezonas laikā laikam nekas?!?!?! Vadītāju vērtējumā alonso 1 massa 10 komentāri lieki?!?!?! Ja ir 2 formulas ta ir komanda?!?!?! Un f1 ta ir komandas spēle! Ja gribam godīgu cīņu rakstam FIA petīciju 1 komanda, viens braucējs un neviens garām nebūs jālaiž:)!

      • vaitad es nosodu Alonso garaam palaishanu? es tik saku ka shosezon vinjsh nostarteeja par 99%. visus simts nevar dot jo sezonas beigaas Massa bija aatraaks.