Krievu rūpnīcas “Lada” komandā 2013. gada pasaules salonauto čempionātā jeb WTCC startēs Aleksejs Dudukalo un Džeimss Tompsons.

Jau ziņots, ka “Lada” rūpnīcas komanda nākamajā sezonā atgriezīsies WTCC, lai aizvadītu pilnu sezonu ar “Granta” sacīkšu auto. Komanda visādā ziņā būs iespējami krieviska, jo ne tikai tās viens no pilotiem būs krievs, bet arī galvenais sponsors nāks no šīs pašas valsts un tā būs naftas kompānija “Lukoil”.

36 gadus vecais Dudukalo šogad pārstāvēja “Lukoil Racing” komandu, startējot ar “SEAT Leon” automašīnu. Viņa labākais rezultāts bija otrā vieta Slovākijā, bet sezonu Dudukalo noslēdza 15. pozīcijā. Šī viņam bija otrā sezona WTCC – gadu pirms tam krievu autosportists ieguva 21. vietu. “Lukoil” šo projektu nolēma slēgt un pievienoties “Lada”, bet Dudukalo pārcelšanās bija loģisks turpinājums.

Savukārt brits Džeimss Tomsons šogad jau aizvadīja divus posmus ar “Lada Granta” automobili, startējot Ungārijā un Portugālē. Labākajā sacīkstē tika sasniegta 11. vieta, bet kopš tā laika mašīna tiek aktīvi testēta, lai rezultāti progresētu. Pirms tam Tomposons jau bija “Lada” komandas sastāvā 2009. gadā un viņam ir liela pieredze ar šīs kategorijas sacīkšu mašīnām.

Jau ziņots, ka nākošgad WTCC vairs nestartēs “Chevrolet” rūpnīcas komanda, taču klāt nākusi “Honda” oficiālā vienība, kuras sastāvā brauks Gabriele Tarkvīnī un Tjagu Monteiru.

Jaunā WTCC sezona startēs 10. martā Spānijā.