Ar daudz iespaidīgāku dalībnieku sastāvu kā iepriekšējos gados jau 29. decembrī tiks nots starts “Africa Eco Race” bezceļu sacensībām, kas vedīs pa vēsturisko Dakaras rallija maršrutu.

Jau ziņojām, ka startam gatavojas arī divas “OSCar” markas automašīnas. “Team Latvia” sastāvā ar elektriskās piedziņas “OSCar Oe” startēs Māris Saukāns/Uldis Dzenis, savukārt viņu pavadošā ekipāža būs krievu sportisti Antons Grigorovs/Sergejs Mišins, kuri ar “OSCar O3” brauks zem “Vnesheconombank Rally Raid” karoga.

“F1LV

Automobiļu ieskaitē startam kopumā pieteikušās 60 ekipāžas, kas ir daudz lielāks skaits nekā cits gadus. Savukārt motociklu vērtējumā pieteikušies 30 sportisti. Kopā tie ir vairāk kā 150 sportisti.

Pazīstamākais no tiem neapšaubāmi būs Žans-Luī Šlesērs ar paša konstruētu “Schlesser” bagiju, taču lielākie pārsteigumi tiek gaidīti no Miroslava Zapletala, kurš pirmo reizi šajās sacensībās brauks ar jaudīgo “Hummer H3” sacīkšu auto. Jāuzmanās varētu būt arī no Mido Abojusefa, kurš sev iegādājies “Volkswagen Race Touareg TDI”. Nopietns spēks solās būs trīs “Overdrive” darbnīcā sagatavotie “Nissan” pikapi, kas nonākuši pie Žeroma Pelišē, Žakija Lūrmana un Josta van Kauvenberga.

Tāpat pirmo reizi “Africa Eco Race” brauks slavenā krievu “Kamaz” rūpnīcas komanda ar pilotu Antonu Šibalovu. Viņam konkurenci mēģinās sastādīt Tomašs Tomečeks ar savu mazo “Tatra”, kurš bija neuzvarams pēdējos divus gadu. Kopumā sacenībās iesaistīti aptuveni 500 cilvēki un 200 transportlīdzekļi.

“Africa Eco Race” notiks no 29. decembra līdz 9. janvārim. Šajā laikā no Nadoras, Marokā līdz Dakarai, Senegālā sportisti aizvadīs 11 ātrumposmus, kuru garums svārtīsies no 161 līdz 441 kilometram (izņemot pēdējo simbolisko dienu), bet ar pārbraucieniem katru dienu būs jāveic vēl lielāka distance, nereti gandrīz 700 kilometri.

Pilns dalībnieku saraksts

“Africe Eco Race 2013” maršruta apskats no F1.LV >>