Foto: rally-erc.com

Rallijam “Liepāja-Ventspils”, kas ir otrais 2013. gada Eiropas rallija čempionāta (ERČ) posms, jau saņemti pirmie pieteikumi no ārvalstu un pašmāju sportistiem, atsaucoties uz sacensību rīkotājiem, ziņo portāls “Delfi”.

“F1LV

Pirmās piecas pieteikušās ārzemju ekipāžas pārstāv Itāliju, Ungāriju un Ukrainu. Pazīstamākais braucējs ir ukrainis Vitālijs Puškars, kurš šogad piedalījās “Intercontinental Rally Challenge” (IRC) seriālā. Ukraiņu pilots “Productions Cup” ieskaitē uzvarēja IRC posmā Rumānijā, un, startējot astoņos rallijos, ierindojās sestajā vietā ieskaites kopvērtējumā. Nākamsezon Puškars kopā ar stūrmani Ivanu Mišinu piedalīsies visos ERČ posmos.

Savukārt itālis Marko Tempestini sezonas vērtējumā ieguva ceturto vietu “Production Cup” ieskaitē, taču nevienā no astoņiem rallijiem uzvaru savā klasē atšķirībā no ukraiņa neguva.

Vēl Latvijas posmam ir pieteikušies ungārs Georgs Sabo un Marko Tempestini dēls Simone, kā arī “Playboy” modele Inesa Tuškanova. Izņemot Tuškanovu, pārējie ārzemnieki brauks ar R4 klases automašīnām.No Latvijas sportistiem pirmie pieteikumi pienākuši no “OKartes Autosporta akadēmijas”, kas rallijā “Liepāja-Ventspils” startēs jau ierasti ar trim ekipāžām. No šāgada komandas ir palicis tikai Ralfs Sirmacis ar stūrmani Māri Kulšu, bet klāt nākuši atlases konkursa uzvarētāji Emīls Blūms/Ilmārs Vecgailis un Kristaps Feldmanis/Raivis Poišs.

2013. gada Eiropas rallija čempionāta kalendārs:

3.-5. janvāris rallijs “Jännerrallye” (Austrija, asfalts/sniegs)

1.-3. februāris rallijs “Liepāja-Ventspils” (Latvija, grants/sniegs)

28.-30. marts “Ralli Islas Canarias El Corte Ingles” (Spānija, asfalts)
25.-27. aprīlis “SATA Rallye Açores” (Portugāle, grants)
16.-18. maijs “Tour de Corse” (Francija, asfalts)
6.-8. jūnijs “Croatia Rally” (Horvātija, asfalts)
27.-29. jūnijs “GEKO Ypres Rally” (Beļģija, asfalts)
11.-13. jūlijs “Rally San Marino (Sanmarīno, grants)
25.-27. jūlijs “Sibiu Rally” (Rumānija, grants)
30.augusts – 1.septembris “Barum Czech Rally Zlín” (Čehija, asfalts)
27.-29. septembris “Rally Poland” (Polija, grants)
10.-12. oktobris “Rallye Sanremo” (Itālija, asfalts)
7.-9. novembris “Rallye International du Valais” (Šveice, asfalts).