“Citroen” komandas pilots Sebastians Lēbs sestdien izcīnīja savu jau septīto uzvaru Montekarlo rallijā, kamēr pēdējie divi WRC sezonas atklāšanas sacensību ātrumposmi drošības dēļ tika atcelti.

Montekalo rallija noslēdzošās ceturtās dienas plānā ietilpa pieci ātrumposmi, taču uznākušais lietus un milzīgie skatītāju pūļi vietējos ceļus pārslogoja. Drošības dēļ pēdējos divus ātrumposmus atcēla.

Taču arī trīs šodiena posmu laikā notika gana daudz, neskatoties uz to, ka Lēbs droši nosargāja pirmo vietu, bet otro pozīciju, uzvarētājam pazaudējot 1 minūti un 39 sekundes, “Volkswagen” komandas debijā izcīnīja Sebastians Ožjē.

Lēba komandas biedri Danijs Sordo un Miko Hirvonens pēc dažu konkurentu neveiksmēm finišēja trešajā un ceturtajā vietā.

Vēl pirms pēdējās dienas trešajā pozīcijā atradās Jevgēņijs Novikovs, taču krievu pilota centieni kāpt uz pjedestāla beidzās ar avāriju 14. ātrumposmā. Tajā pašā “dopā” avarēja arī cits “Qatar M-Sport Ford” komandas pilots Juho Hanninens, kurš pirms tam bija septītais, kā arī “Volkswagen” pārstāvis Jāri-Mati Latvala, kurš savukārt īsi pirms tam bija pakāpies uz piekto vietu.

Rezultātā WRC klases debijā augsto piekto vietu izcīnīja “PH Citroen” vienības braucējs Braiens Bufjē, bet no apjomīgās “Qatar M-Sport Ford” komandas punktos tika vienīgi Madss Estbergs, kuram šis bija pirmais Montekarlo rallijs karjerā – viņam sestā vieta. No WRC ieskaites braucējiem pie punktiem tika arī Martins Prokops (“Czech Ford”), kuram septītā vieta, kā arī Mihals Koscjuško (“Lotos Mini”), kurš palika desmitais.

Jaunajā WRC2 klasē uzvaru izcīnīja Zeps Vīgants no “Skoda Deutschland” komandas, kuram absolūtajā ieskaitē turklāt augstā astotā vieta. Arī devītās vietas ieguvējs Olivjē Burī (“Offshore Peugeot”) brauca ar S2000 klase auto, taču viņš par punktiem WRC2 klasē necīnījās. WRC3 kategorijā finišēja tikai viens braucējs – “Citroen” rūpnīcas protežē Sebastians Šardonē, kuram kopējā ieskaitē starp 45 finišējušajām ekipāžām 13. vieta.

 

Montekarlo rallija rezultātu var aplūkot ŠEIT >>