Foto: flickr.comLai gan “Mercedes” komanda ir ļoti apmierināta ar pirmo iespaidu, ko atstājis tās jaunais pilots Luiss Hamiltons, divkārtējais F1 čempions Mika Hakinens britam šogad cīņu par titulu neprognozē.

“Viņš ir ļoti talantīgs pilots,” pēc pirmajiem F1 testiem portālam “autosport.com” izteicies “Mercedes” komandas vadītājs Ross Brauns. “Taču Formulā 1 vajag vēl kaut ko. Te ir daudzi ļoti talantīgi braucēji, kuriem tomēr kaut kā pietrūkst. Bet Luisam tas viss pārējais ir!”

“F1LV

Brauns paskaidro: “Viņš ir ļoti tiešs. Viņš ir vienkārš, bet tiešs – vienmēr saka visu, ko domā. Un viņš nekad nemēdz neizskaidrot visu līdz galam. Viņu interesē viss, kas saistīts ar mašīnu. Viņu interesē pat tas, vai uzlīmes uz virsbūves ir pielīmētas kārtīgi. Viņa acs ir uztrenēta uz detaļām un tāpēc viņš būs spēcīgs komandas loceklis, ko mēs arī vēlējāmies.”

Kopš debijas F1 čempionātā 2007. gadā, Hamilton ik sezonu izcīnījis uzvaras un ne reizi kopvērtējumā nav bijis zemāk par piekto vietu. Taču kādreizējais “McLaren” pilots Mika Hakinens uzskata, ka šogad Hamiltonam nebūs iespējas cīnīties par titulu.

“Vēl, protams, ir pāragri spriest un daudz labāk spēku samērus varēs salīdzināt pēc otrajiem testiem, kas notiks Barselonā,” soms izteicies intervijā “BBC Radio 5 Live”. “Tomēr, esmu pilnīgi pārliecināts, ka “McLaren” šogad ir labākajā iespējamajā formā, kamēr “Mercedes” komanda nav tik ātra kā biju cerējis, tāpēc šogad negaidu no viņiem iesaistīšanos cīņā par titulu.”

Presē daudz aprunāta Hamiltona aiziešana no “McLaren” komandas un dauziem ir viedoklis, ka brits ir pārāk kārs uz naudu. Taču Hakinens viņu attaisno.

“Luiss iepriekšējā komandā pavadīja ļoti daudzus gadus un domāju, ka bija pienācis laiks kaut ko mainīt,” savu viedokli pauž Hakinens. “Galu galā tas ir tikai darbs. Tur nav nekā emocionāla. Pilots ir šeit, lai uzvarētu un viņam jādara viss iespējamais komandas labā.”

Lai gan pirmo divu sezonu laikā Hamiltons kopvērtējumā ieņēma otro un pirmo vietu, nākamos četrus gadus pēc kārtas viņš ieguvis divas ceturtās un divas piektās vietas, kas visticamāk arī bija galvenais iemesls aiziešanai no “McLaren”.

Hamiltons apciemo “Mercedes” seno spēkratu muzeju