Japānas automobiļu rūpnīca “Nissan” paziņojusi par plāniem 2014. gada Lemānas 24 stundu sacensībās startēt ar elektroautomašīnu, kas nākotnē sacenstos spēcīgākajā klasē LMP1.

“Mēs atgriezīsimies Lemānā ar automobili, kas palīdzēs attīstīt tehnoloģijas mūsu ielas mašīnām un palīdzēs izprast elektromobīļu tehnoloģiju kopumā,” pirmdien “Nismo” jaunās bāzes atklāšanas laikā Jokohamā, Japānā paziņoja “Nissan” prezidents Karloss Gosns.

Pašlaik vēl nav zināmas sīkākas detaļas par “Nissam” sacīkšu elektroauto, taču “Nissan” motoru sporta nodaļas direktors Darens Kokss neslēpj, ka nākotnes plāns ir startēt prestižākajā un tehniski spēcīgākajā klasē LMP1. Šobrīd vēl esot pāragri apgalvot, kāda būs mašīna, jo pati rūpnīca nav pārliecināta, cik veiksmīgi jaunās tehnoloģijas varēs pielāgot reālajām autosacīkstēm.

“Nissan” komandai 2014. gadā Lemānā būs dota iespēja ieņemt 56. garāžu, kas ir rezervēta mašīnai, kuras ražošanā izmantota inovatīva tehnoloģija. “Nissan” jau piedalījās neparastajā “DeltaWing” projektā, kas arī Lemānā izmantoja 56. garāžu, taču tikai kā dzinēju piegādātājs. Tagad “Nissan” rūpnīca gatavojas būvēt pati savu mašīnu.