Foto: LotusKimi Raikonena pārstāvētā F1 komanda “Lotus” jauno pasaules čempionāta sezonu uzsāks bez galvenā sponsora.

Vēl pērnā gada nogalē tika ziņots, ka drīzumā “Lotus” uzsāks  sadarbību ar amerikāņu tehnoloģiju gigantu “Honeywell”, kas ik sezonu komandā ienestu 30 miljonus ASV dolāru. Tomēr pagājušajā nedēļā Šveices izdevums “SpeedWeek” rakstīja, ka darījumu tomēr nav izdevies panākt.

“F1LV

“Mums bija diskusijas un dažas no tām izvērtās patiešām augstā līmenī,” ziņu aģentūtai “Reuters” tagad atklāj komandas īpašnieks Žerārs Lopess, gan neminot “Honeywell” firmas vārdu. “Svarīgi vienoties ar pareizajiem partneriem. Un pareizie partneri nozīmē arī iespējami lielāku finansiālo atbalstu. Domāju, ka mēs varējām parakstīt dažus līgumus, par ko jau tika rakstīts presē, taču mūsu uzskats ir tāds, ka jāizvēlas pareizākais variants. Iespējams, kaut tiks panākts sezonas laikā.”

Tiek uzskatīts, ka savu 2013. gada formulas krāsojumu “Lotus” veidoja ar domu, ka uz mašīnas būs “Honeywell” reklāmas. Tagad motora pārsega augšdaļā sarkanos krāsas laukumus klās stilizēti abu vienības pilotu, Kimi Raikonena un Romēna Grožāna, vārdi. Savukārt “Lotus” līdz ar to šogad būs vienīgā no vadošajām F1 komandām, kurai nebūs galvenā sponsora.

Neskatoties uz to, pēc aizvadītajām divām F1 pavasara testu kārtām, “Lotus” tiek uzskatīta par vienu no šogad ātrākajām komandām. Bijušais čempionāta dalībnieks Mika Salo uzskata, ka Raikonens jau pirmajā posmā Austrālijā cīnīsies par “pole position”.

“Esmu diezgan drošs, ka Kimi šogad cīnīsies par titulu,” izteicies tagadējais somu TV kanāla MTV3 komentētājs Salo. “Iepriekšējā sezonā viņš vēl nevarēja parādīt stabilus rezultātus visu laiku, bet komanda pieļāva kļūdas, kurām nevajadzētu atkārtoties. Tagad ir skaidrs, ka “Lotus” kļuvuši pēcīgāki un man nav šaubu, ka Melburnā Kimi cīnīsies par pirmo starta vietu.”

Jaunā Formula sezona startēs 15. martā, kad notiks Austrālijas GP pirmie treniņbraucieni.