Foto: Ferrari

Felipe Masa ir kļuvis par pilotu, kuram “Ferrari” komandas vēsturē ir visgarākā sērija bez uzvarām, ziņo itāļu “Autosprint”.

“F1LV

Pēdējo uzvaru Masa izcīnīja 2008.gadā Brazīlijas GP, kad čempiona titulu brazīlietim no rokām pēdējā apļa pēdējos līkumos izrāva Luiss Hamiltons. Austrālijas GP posms, kas notika svētdien, bija jau 68.sacīkste pēc kārtas, kur Masam nav izdevies izcīnīt uzvaru “Ferrari” komandas sastāvā.

Līdz ar to šajā ne visai glaimojošajā rādītājā Masa ir pārspējis “Ferrari” bijušā pilota Žana Alezī antirekordu, kura sērija bez uzvarām bija 67 GP posmus gara (no 1991.gada līdz 1995.gada Monreālai). Nākamie rindā aiz Masas uz Alezī šajā “Ferrari” pilotu topā ir Mikele Alboreto (55 sacīkstes), Edijs Irvains (49), Klejs Regazoni (34), Stefans Johansons (31), Rubenss Braikello (30), Kriss Amons un Gerhards Bergers (abiem 27).

Formula 1 vēsturē ir piloti, kuru bez uzvaru sērija ir bijus krietni garāka – Andrea de Čezaris (208 GP sacīkstes), Niks Haidfelds (183) un Martins Brandls (158).

Tikmēr pats Felipe Masa atzina, ka šīs sezonas sākumu uzskata par “10 reizes labāku” nekā viņam izdevās pērn. Masa treniņos un kvalifikācijā bija ātrāks par komandas biedru Fernando Alonso, bet Austrālijas GP finišēja ceturtajā vietā pēc tam, kad Alonso sacīkstes gaitā mainīja stratēģiju un tas ļāva nokļūt priekšā Masam.

1 KOMENTĀRS

  • Viens ir – ātrākam jābūt.
   Otrs ir – Race.

   http://youtu.be/tf1w5ghNZUc

   šeit Fernando ātrāks. Šaubos vai ALO viņu izdotos apdzīt atlikušās sacīkstes garumā bez komandas pavēlēm, jo mega pārsvars viņam nebija + ja nemaldos arī daudz apļi nebija atlikuši. Un šis ir tikai viens no piemēriem.

   p.s. Neesmu ne Felipes fans, ne Alonso antifans.

 1. Andrea de Čezaris… atminos bija tāds kadrs. Būtu interesants raksts par pilotiem ” lūzeriem”, jo neskatoties uz savu rekordu sasisto mašīnu ziņā, ir jāmāk iekš F1 noturēties virs 200 sacīkstēm.

 2. Ar šo antirekordu pirmkārt var apsveikt tieši Ferrari. Kārtējo reizi jāpiezīmē, ka Masa ir visdīvainākā Ferrari izvēle, ko vien var atcerēties. Nekad neesmu varējis saprast, kā šajā leģendārajā komandā varēja paņemt pilotu, kurš pirms tam aizvadījis 3 (!) pilnas sezonas, to laikā ne reizi nav kāpis uz pjedestāla un nekādi nebija uzskatāms par baigo talantu.
  Kā latvieši saka – ko sēsi, to pļausi…

 3. Ar šo sasniegumu Masa kļuvis par 8. pilotu, kurš aizvadījis vismaz 68 gonkas pēc kārtas bez uzvarām vienas komandas sastāvā. Līderis pārliecinoši ir itālis Pjerluidži Martīni, kurš ar Minardi neuzvarēja 102 gonkās pēc kārtas. No aktīajiem pilotiem Masam priekšā ir tikai Zutils ar 74 gonkām bez uzvarām Force India rindās

 4. Pārējās komandās līderi šai rādītājā ir (ja es pareizi saskaitīju):
  Caterham – Kovalainens (20)
  Force India – Zutils (74)*
  Lotus – Mansels (59)
  Marussia – Piks (20)
  McLaren – Hakinens (65)
  Mercedes – Šūmahers (58)
  Red Bull – Kulthārds (71)
  Sauber – Frencens (64)
  Toro Rosso – Buemī (55)
  Williams – N. Rosbergs (70)

  *Pašreiz turpinās