Foto: Lotus F1 Team

Austrālijas GP posma uzvarētājs Kimi Raikonens arī Malaizijā ir sācis ar ātrāko apļa laiku treniņos un tas izraisījis aizdomu vilni par iespējamām negodīgām priekšrocībām “Lotus” komandā.

“F1LV

Arī Sepangā gluži kā pirmajā posmā Albertparkā, viss grozās ap riepām, to izturību un dzīvotspēju. “Pirelli” jaunās riepas jau treniņos tika redzētas strauji nodilstam uz Sepangas trases karstā seguma. Tomēr Kimi Raikonenam tas netraucēja uzrādīt labāko apļa laiku.

Vācu “Auto Motor un Sport” atgādina, ka “Pirelli” kompānija, lai attīstītu savas jaunā tipa riepas izmanto trīs gadus vecu “Renault” formulas modeli, kuru savulaik ir radījusi komanda no Enstonas, kas šobrīd nes vārdu “Lotus”.

“Konkurentiem ir nepatīkamas aizdomas,” teikts publikācijā. “Lai gan 2010.gada modelis ir novecojis attiecībā uz tehnoloģijām un to attīstības ātrumiem, galvenie pamatprincipi tajā ir saglabājušies. Šasijas uzbūves filozofija un aerodinamikas pamata regulējumi izdzīvo gadu gaitā un tiek nodoti mantojumā nākamās paaudzes modeļiem.”

Vai tas ir devis “Lotus” komandai negaidītas priekšrocības darbā ar “Pirelli” riepām?

“Mēs izvērtējām un saskatījām iespējamo ietekmi,” tiek citēts kāds anonīms konkurentu komandas pārstāvis. “Iespējams nākotnē mums vajadzētu padomāt, kā mēs šādās situācijās rīkojamies.”

Nevar aizmirst, ka iepriekšējās specifikācijas riepu testiem “Pirelli” izmantoja “Toyota” Formula 1 mašīnu, bet pirms šīs sezonas pārgāja uz “Renault” 2010.gada modeli, ar ko bija mierā visas komandas.

1 KOMENTĀRS

  1. “…pirms šīs sezonas pārgāja uz “Renault” 2010.gada modeli, ar ko bija mierā visas komandas.”
    Kādi vēl šeit jautājumi??! Nav jēgas cepties, jo, ja tā būtu bijusi Force India piemēram, tad arī visi raudātu, tāpat kā pie jebkuras citas komandas. Skauģi jau ir pilna pasaule – tā nu tas ir…

  2. ko tad tagad čīkstēt – kad aizpērn Pirelli testēja ar neitrālo Toyota, tad redz’ mašīna bija par vecu, tad jau šogad vajadzēja testēt ar pērno HRT. Riepas ta visiem vienādas vienalga, es teiktu – shut up and drive (kā reiz kautkādā sakarā kautkādas komandas boss teica kautkādam pilotam kurš pārāk daudz kunkstēja par visādām nelaimēm)

  3. nu camoooon! 😀 ssis ir tik smiekliigi ka pat vairs smiekligi nav. Lotus jau pag gad bija ljoti labi ar riepam un tad vel nekadas renault sasijas nebija izmantotas. nemot vera, ka formulas tikpat ka tadas pasas tikai uzlabotas, logiski ka Lotus ir vel labaki ar riepam.