Foto: Red Bull/GettyFlavio Briatore intervijā Itālijas RAI Radio ir paziņojis, ka liela daļa vainas “Red Bull” incidentā Malaizijā jāuzņemas Kristianam Horneram.

“F1LV

Briatore nosaucis Horneru par vāju komandas vadītāju, kuram nebija draosmes likt Fetelam atdot savu pozīciju pēc Vēbera apdzīšanas, bet vēlāk nebija dūšas arī pašam kāpt uz goda pjedestāla, turp aizsūtot Adrianu Ņūviju.

“Tajā komandā boss ir Fetels,” paziņoja Briatore, kurš ir Marka Vēbera menedžeris. “Taču nav normāli, ja boss ir viens no pilotiem. Ja īstajam komandas bosam būtu pietiekami drosmes, tad viņš liktu pilotiem apmainīties ar pozīcijām. Problēma ir tajā, ka “Red Bull” komandas vadībā ir divi cilvēki ar dažādiem uzskatiem. Helmuts Marko vēro visu no aizmugures un pēc tam redzēto apspriež ar īpašnieku Dītrihu Matešitcu. Protams, ka pārējie ir nobijušies no Marko.”

“Parasti pirmajā komandas sezonas uzvarā pēc balvas dodas komandas vadītājs, bet tikai vēlāk sūta tehnisko direkotoru un sacīkšu inženierus,” turpināja Briatore. “Kristianam nebija drosmes pat kāpt uz pjedestāla.”

“Starp pilotiem (Vēberu un Fetelu) jau iepriekš bija ļoti formālas atiecības, bet tagad tādu nav vispār,” atzina Briatore, neslēpjot, ka abi pēc šīs sezonas visdrīzāk kopā vairs nepaliks. “Viennozīmīgi 2014.gadā abi nestartēs vienā komandā – līdz šim viņi samierinājās, jo “Red Bull” rīcībā ir labākā mašīna un visi tur vēlas braukt, bet tagad viss ir beidzies.”

Tostarp Marka Vēbera tēvs Alans Vēbers noliedza izskanējušo informāciju, ka viņa dēls varētu pamest “Red Bull” komandu jau tuvākajā laikā. “Marks pilnīgi noteikti būs nākamajā sacīkstē Ķīnā,” paziņoja Vēbera tēvs.

1 KOMENTĀRS

 1. Te vēl var padiskutēt, kas ir labāk – būt ‘mīkstam’ vadītājam čempionu komandā, vai autoritatīvam diktatoram lūzeru komandā 😀
  Tad jau savulaik pat Enco Ferāri varēja nosaukt par bosu-gļēvuli, jo šis 82.gadā nebija mācējis nolikt pie vietas Vilnēvu un Pironi. Toreiz situācija Sanmarīno GP laikā bija visai līdzīga pašreizējai Red Bull epopejai un pēc tam viss beidzās ļoti traģiski…

 2. no bbc.co.uk atstāstījuma par RBR komentāriem šai sakarā –

  Red Bull said: “It is one person’s opinion that the team principal must go to the podium for the team’s first win of the year.

  “Christian has not previously always attended the first win podium and Lotus also did not send their team principal to the podium in Australia – so this is irrelevant.

  “A ‘weak’ team principal would be unable to steer a team to three consecutive world championships and oversee and manage the extensive teamwork that goes into this achievement – while managing two talented racers.

  “This feat has only ever been achieved by four teams in the entire history of the sport.”