Foto: motocrossmx1.comLatviešu motobraucējs Pauls Jonass šajā nedēļas nogalē sagādāja patīkamu pārsteigumu saviem līdzjutējiem, uzvarot abos EMX125 klases braucienos Eiropas motokrosa čempionāta atklāšanas posmā Itālijā.

Pauls Jonass, kurš startē ar KTM markas motociklu, uzvarēja jau kvalifikācijas sacīkstē B grupā, kamēr 13. vietu ieņēma cits latviešu motokrosists, Tomass Šileika.

Jau sestdienas vakarā norisinājās pirmais brauciens. Pirmajā aplī Jonass bija ceturtais, bet piektajā aplī izvirzījās vadībā. Atlikušajā sacensību daļā viņš palielināja pārsvaru pār sekotājiem un guva uzvaru.

Tikmēr ne tik veiksmīgs pirmais brauciens izvērtās Šileikam, kurš piedzīvoja kritienu un guva sasitumus. Tas viņam liedza iziet uz starta otrajā braucienā, kas notika svētdien.

Jāatgādina, ka pērn Jonass Eiropas čempionāta kopvērtējumā šajā pašā klasē ierindojās piektajā vietā.

Arī otrajā sacīkstē Jonass guva uzvaru un arī šoreiz viņa tuvākais sekotājs bija zviedrs Lundgrēns, kuru šoreiz pēc sīvas cīņas finiša izdevās apsteigt par sešām sekundēm.

Tas Jonasam deva 50 punktus un pārliecinošu uzvaru Eiropas čempionāta pirmajā posmā.

Sezona turpināsies 15. un 16. maijā Spānijā.