Foto: MotoGP“Honda” komandas pilots Marks Markess naktī uz pirmdienu izcīnīja uzvaru Amerikas GP posmā, 20 gadu vecumā kļūstot par visu laiku jaunāko uzvarētāju MotoGP vēsturē.

Markess, kurš “Circuit of the Americas” trasē Teksasā aizvadīja savu otro sacīksti MotoGP karjerā, uzvarēja kvalifikācijā, bet startā atkrita aiz komandas biedra Danija Pedrosas. Sacensību vidū Markess pirmo vietu atguva, taču atrauties nespēja un abi turpināja braukt mazāk kā vienas sekundes atstatumā.

Tikai neilgi pirms finiša Pedrosa mazliet zaudēja laiku, ļaujot Markesam pirmo reizi izveidot minimālu atrāvienu, kā rezultātā spānis finišēja 1.5 sekundes priekšā Pedrosam. Savukārt trešo vietu izcīnīja “Yamaha” pilots Horhe Lorenco, kurš uzvarēja sezonas pirmajā posmā Katarā, bet šoreiz ar “Honda” pilotiem spēja konkurēt tikai pirmajos apļos. Finišā Lorenco uzvarētājam zaudēja 3.3 sekundes.

Marks Markess pēc šīs uzvaras kopvērtējumā dala pirmo vietu ar Horhi Lorenco, jo abiem ir 41 punkts. Trešo vietu šobrīd ieņem Pedrosa, kuram 33 punkti.

MotoGP sezonas trešais posms norisināsies 5. maijā Heresā, Spānijā.