Foto: Ferrari

Žurnāls “Sports Ilustrated” ir publicējis 20 šogad finansiāli veiksmīgāko sportistu sarakstu.

Ja neskaita amerikāņu sportistus, starp kuriem pelnošākais ir bokseris Floids ‘Money’ Meivezers ar 90 miljonies USD, tad starptautiskā arēnā šogad veiksmīgākais ir Deivids Bekhems, kur ienākumi kopā sastāda 48 miljonus.

Bekhemam, kurš tagad pārstāv “Paris Saint-Germain” futbola klubu un kurš ir vairāku slavenu zīmolu seja, seko tenisists Rodžers Federes ar 43 miljoniem. Trešajā vietā ar 42 miljoniem USD atrodas Fernando Alonso, kurš tādejādi ir priekšā futbola zvaigznēm Krištianu Ronaldu un Lionelam Mesi, kuriem ir ierobežotas iespējas piesaistīt personīgos sponsorus. Alonso lielāko ienākumu daļu sastāda alga “Ferrari” komandā, tomēr ap 5 miljoniem USD viņš saņem arī no saviem sponsoriem “Europcar”, “CajAstur” un “Pago de Calzadilla”.

11.vietā sarakstā ir “Mercedes” pilots un “Reebok” seja Luiss Hamiltons – viņa ienākumi sastāda 24 miljoni USD, bet 15.vietā ar 19 miljoniem atrodas Mihaels Šūmahers, kurš pērn pabeidza savu karjeru, tomēr vācietim joprojām ir sponsorēšanas līgumi ar pulksteņu ražotāju “Audemars Piguet” un finansu kompāniju “Royal Oak Offshore”.