Foto: Ferrari

Politiskais sambo ap “Pirelli” lēmumu mainīt riepu sastāvu un šī lēmuma cēloni – daudzajiem boksu apmeklējumiem Spānijas GP laikā turpinās – šoreiz ar savu publikāciju nācis klajā oficiālais “Ferrari” blogeris ‘The Horse Wisperer’.

“F1LV

The Horse Whisperer’, kurš publicējas tikai brīžos, kad nepieciešams izteikt skarbu neoficiāli oficiālu “Ferrari” nostāju par vienu vai otru problēmu Formulā 1, šoreiz sašutis par konkurentu (vispirms jau “Red Bull”) sacelto brēku attiecībā uz četriem boksu apmeklējumiem Spānijas GP izcīņā. Pēc sacīkstes, kurā uzvaru izcīnīja Fernando Alonso, bet Sebastians Fetels palika aiz goda pjedestāla, “Red Bull” boss Dītrihs Matešitcs pavadīja stundu privātā sarunā ar F1 bosu Berniju Eklstonu, bet vēlāk sev pietuvinātiem vācu mēlē runājošiem preses pārstāvjiem paziņoja, ka Formula 1 vairs nav sacīkstes. Temats ir pārāk plašs, lai viennozīmīgi vērtētu šādu paziņojumu, tomēr divkosība šeit ir visai uzskatāma – pirms diviem gadiem 2011.gada Spānijas GP uzvaru arī ar četriem boksu apmeklējumiem izcīnīja Sebastians Fetels un pēc šīs uzvaras nebija sūdzību par ‘neizprotami daudz boksu apmeklējumiem’ vai to, ka ‘Formula 1 vairs nav sacīkstes’.

Šie ir smagi laiki un cilvēkiem ir švaki ar atmiņu,” raksta “Ferrari” blogeris ‘The Horse Whisperer’. “Varbūt tas tāpēc, ka mums pieejams pārāk liels informācijas apjoms un tiek aizmirstas lietas, kas notika nesenā pagātnē. Vai arī smadzeņu šūnas, kas kontrolē atmiņu, darbojas selektīvi atkarībā no rezultātiem, ko trasē sasnieguši šo smadzeņu īpašnieki.

Klasisks piemērs ir šī sāga par boksu apmeklējumu skaitu,” rakstīts blogā “Ferrari” oficiālā mājas lapā. “Žēl, ka šie paši cilvēki cieta klusu pirms diviem gadiem, kad šajā pašā Katalonijas trasē un Stambulā pieci no šešiem pilotiem, kas kāpa uz goda pjedestāla arī izmantoja tik pat boksu apmeklējumus, cik šogad Spānijā veica Alonso un Masa.

Tas nav nekas jauns, ja uzvaras vārdā tiek veikti tik daudz boksu apmeklējumi, nemaz nerunājot par situācijām ar mainīgiem laika apstākļiem,” rakstīts blogā. “Vajag tikai paskatīties atpakaļ uz 2004.gadu, kad Mihaels Šūmahers izcīnīja uzvaru Francijas GP, kur sākotnēji bija plānota trīs boksu statēģija, bet vēlāk tā tika izmanīta uz četriem boksu apmeklējumiem. Tieši tas ļāva vairākkārtējā čempiona F2004 tikt garām “Renault” un tās pilotam Fernando Alonso, kurš veica 3 boksu apmeklējumus.

Turpretim tagad katram, kas izvēlas startēģiju, kura vislabāk atbilst pieejamai tehnikai, ir jājūtas gandrīz vai apkaunotam. Turklāt stratēģijas izvēle bija skaidra jau kopš piektdienas treniņiem, jo visas simulācijas uz to norādīja. Tad kāpēc, pie velna, kādam ir jājūtas apkaunotam par savu izvēli, ja citi nolemj izmantot atšķirīgu stratēģiju un tikai pēc sacīkstes finiša sāk to nožēlot?

1 KOMENTĀRS

  1. Nu tas, ka riepas šogad ir tik trauslas tas ir stulbums. Piloti vairs nesacenšās, bet taupa riepas. Jau cik nav bijušas sarunas: “Necīnies ar viņu, tev jātaupa riepas.” Kas tās par sacīkstēm? Pagājušogad taču bija labi, kāpēc kaut kas bija jāmaina?

    Bet nu šobrīd notiek vēl lielāks stulbums – sezonas laikā mainīt riepas… Nu kas tas par sviestu? Pilnīgi sajūta, ka tiek lobēta Red Bull… Senāk bija otrādi, ka lobēja Ferrari…