Foto: ASRT MediaKrievu pilots Aleksejs Lukjaņuks kļuvis par Talsu rallija līderi, kad Latvijas rallija čempionāta ceturtā posma ietvaros noslēgusies sacensību pirmā diena.

Pirmajos divos ātrumposmos labākos rezultātus uzrādīja Raimonds Kisiels ar WRC auto, tomēr lielu pārsvaru iekrāt viņam neizdevās. Jau trešajā ātrumposmā Kisiels pazaudēja pārdesmit sekundes, ko izmantoja igaunis Ots Tanaks ar N4 klases “Subaru Impreza”, uzvarot un pārņemot pirmo pozīciju. Tanaks uzvarēja arī SS4 un tobrīd bija jau 8.1 sekundi priekšā Lukjaņukam, kurš šajās sacensībās piedalās ar N4 ieskaites “Mitsubishi Lancer EVO X”.

Pēc tam bija jāveic vēl divi pilsētas ātrumposmi un tajos jau ātrākais bija Lukjaņuks, pēc sestā ātrumposma pirmo reizi izvirzoties rallija vadībā. Pirms otrās sacensību dienas, kurā Lukjaņukam līdz ar to trasē būs jādodas pirmajam un jāpiestrādā par ceļa attīrītāju no liekās grants, Tanaks viņam zaudē 3.3 sekundes, kamēr pirmo trijnieku noslēdz cits igaunis Timmu Korge, kurš no līdera atpaliek jau 20.6 sekundes.

No latviešiem visaugstāk šobrīd atrodas jau pieminētais Kisiels, kurš ir vadībā A+ klasē, bet kopējā ieskaitē atrodas piektajā vietā. Mārtiņš Svilis pagaidām ierindojas septītajā vietā, bet pērnā gada Talsu posma uzvarētājs Jānis Vorobjovs, kurš pēc ilgāka pārtraukuma atkal startē ar “Mitsubishi Lancer EVO IX”, ir tikai devītais.

Formulu braucējam Haraldam Šlēgelmilham izvērtusies raiba debija rallijā. Pirmos četrus ātrumposmus sportists veica piesardzīgi un pieredzes trūkums, kā arī kļūdas neļāva cīnīties par augstiem rezultātiem, lai gan sportists startē ar S2000 automobili. Tomēr abos pilsētas posmos viņam sensacionāli augstās piektā un trešā vieta, turklāt SS6 no uzvarētāja Šlēgelmilhs atpalika vien 0.7 sekundes. Kopējā ieskaitē pēc pirmās rallija dienas viņš ieņem 22. vietu starp 54 ekipāžām.

R2 klasē līderis ir Ralfs Sirmacis, kurš bija kopējā ieskaitē bija neticami augstajā trešajā vietā SS5, bet viņam sīvu konkurenci sastāda Emīls Blūms.

Svētdien būs jāveic vēl seši ātrumposmi.

Talsu rallija rezultāti pēc pirmās dienas

Vieta Pilots Valsts Automobilis Klase Laiks
1. Aleksejs Lukjaņuks RUS Mitsubishi Lancer Evo X N4 19:26.2
2. Otts Tanaks EST Subaru Impreza N4 +3.3
3. Timmu Korge EST Mitsubishi Lancer Evo IX N4 +20.6
4. Rainers Auss EST Mitsubishi Lancer Evo IX N4 +26.1
5. Raimonds Kisiels LAT Mitsubishi Lancer WRC05 A+ +31.1
6. Sīms Plangi EST Mitsubishi Lancer Evo IX N4 +40.5
7. Mārtiņš Svilis LAT Mitsubishi Lancer Evo VIII A+ +43.3
8. Dominiks Butvils LIT Mitsubishi Lancer Evo X R4 +43.4
9. Jānis Vorobjovs LAT Mitsubishi Lancer Evo IX N4 +44.5
10. Vitauts Šveds LIT Mitsubishi Lancer Evo X R4 +54.0